Tragická nehoda v okrese Ilava, zrážku s autobusom neprežil 74-ročný muž

Tragická nehoda v okrese Ilava, zrážku s autobusom neprežil 74-ročný muž
Zdroj: Facebook/Polícia Trenčiansky kraj

Na železničnom nadjazde medzi obcami Ladce a Košeca (okres Ilava) bolo v utorok čierne ráno. Pri tragickej nehode prišiel o život 74-ročný vodiť. Informuje o tom polícia Trenčianskeho kraja na sociálnej sieti.

Podľa toho, čo polícia doteraz zistila, mal vodič auta Suzuki Jimmy ísť smerom na obec Košeca, no riadenie mu pravdepodobne skomplikovala poľadovica. Dostal sa do šmyku a prešiel do protismeru, kde sa zrazil s oproti idúcim autobusom. Ten po zrážke odhodilo do zvodidiel mosta. Vodič autobusu sa snažil zabrániť tomu, aby autobus vyletel cez zvodidlá a tak sa pri vyrovnávaní riadenia zrazil s vozidlom Ford Tranzit.

Vodič autobusu ani šesť cestujúcich sa nezranili. Vodič auta Ford Tranzit však utrpel ťažké zranenia, no mal by byť mimo ohrozenia života. „Napriek snahe všetkých záchranných zložiek, 74-ročný vodič vozidla Suzuki Jimmy svojim zraneniam na mieste nehody podľahol,“ uviedla polícia.

Prečítajte si tiež:

Alkohol u vodiča autobusu zistený nebol. Mužovi, ktorý viedol Ford Tranzit budú alkohol zisťovať z krvi, keďže dychovú skúšku pre zranenia urobiť nemohli. 

Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví a prečinu usmrtenia. „Za účelom ozrejmenia okolností, za ktorých k nehode došlo, bol do vyšetrovania pribratý súdny znalec z odboru cestná doprava,“ napísali policajti.

Vodičov zároveň vyzvali, aby v tomto ročnom období počas jazdy zvýšili opatrnosť. Dni sú kratšie, na cestách sa často šmýka a aj viditeľnosť je mnohokrát pre hmlu alebo dážď znížená. Preto je nevyhnutné, aby vodiči svoju jazdu prispôsobili aktuálnym poveternostným podmienkam a zbytočne neriskovali.

V pondelok (21.11.) sme v Televíznych novinách informovali o tragédii na ceste neďaleko Sabinova. Pozrite si video.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.