Adrián jazdil rýchlo a opitý, teraz ho opäť súdia za smrť najlepšieho kamaráta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dozvuky gymnazistov sa pred dvoma rokmi zmenili po dopravnej nehode v obci Dolná Mariková na tragédiu. Zahynul len osemnásťročný Marek, lebo jeho najlepší kamarát Adrián jazdil rýchlo a opitý. Vinníka odsúdili ešte začiatkom roka, no prokurátor žiada tvrdší trest. Kolotoč súdnych pojednávaní pokračuje.

Nehoda sa stala pred dvoma rokmi v obci Dolná Maríková. Opitý Adrián vo vysokej rýchlosti nabúral do betónového stĺpa. O život prišiel jeho najlepší kamarát, len 18-ročný Marek. Adriána súd ešte začiatkom roka potrestal štyrmi rokmi domáceho väzenia a doživotným zákazom šoférovať.

„Vzhľadom k veku tohto obžalovaného, v tejto kategórii páchateľov sa vo všeobecnosti má teda preferovať ukladanie výchovných trestov,“ odôvodnil vtedy rozsudok sudca Okresného súdu v Považskej Bystrici Ivo Hlucháň.

Prokurátor sa ale odvolal a rozsudok sa zdal príliš mierny aj odvolaciemu Krajskému súdu. Okresný sudca v Považskej Bystrici preto rozhodoval opäť. Na pojednávaní vypočul viacerých svedkov, kamarátov a spolužiakov, ktorých navrhli obe strany.

Prečítajte si tiež:

Splnomocnenkyňa poškodených Barbora Hlavatá už skôr povedala, že chcú, aby sa súd podrobne zaoberal práve tým, ako sa obžalovaný správal pred samotným skutkom. „Čiže ako jazdil, či požíval alkoholické nápoje, či požíval omamné psychotropné látky a následne to vyhodnotil samozrejme vo vzťahu v tom treste tak, aby bol primeraný,“ uviedla.

Okresný sudca však svoj názor nezmenil a potvrdil svoje rozhodnutie. Rodičia sú sklamaní, no odhodlaní ďalej bojovať. „Očakávali sme to podľa tých otázok, ktoré boli smerované už v priebehu dvoch súdnych pojednávaní. Jasne to smerovalo k jednému cieľu - potvrdiť ten trest domáceho väzenia,“ povedal otec zosnulého Mareka Igor Matušík.

Prokurátor sa proti rozsudku odvolal a tak bude vo veci opäť rozhodovať krajský súd. Viac si pozrite v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti