Záhada zmiznutého vrtuľníka z letiska pri Nitre. Majiteľ hovorí o škode za pol milióna, na letisku si myslia, že si ho odviezol sám

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Krádež, akú sme na Slovensku ešte nemali. Z letiska v Janíkovciach pri Nitre záhadne zmizol vrtuľník. Podľa poslednej fotografii, na ktorej je zachytený, bol stroj ešte 28. augusta na letisku v Nitre.

„Niekde na sklonku leta tu parkoval vrtuľník priletel na ňom nejaký Ukrajinec. Pristál, bol tu aj na servise nejakom,“ povedal Rastislav Šišovský z Aeroklubu Nitra,

Policajti však zatiaľ presný dátum zmiznutia stroja nepoznajú. Krádež datujú na začiatok septembra.

Podľa bývalého kriminalistu Mateja Snopka to musel urobiť niekto skúsený. „V každom prípade to musel robiť človek, ktorý s tým robiť vie, čiže nie zlodej áut alebo gazda, ktorý ukradne to, čo vidí,“ skonštatoval.

Prečítajte si tiež:

​„Stačí nacvičený tím a je to raz dva. Keď mali mechanickú ruku, nikoho k tomu nepotrebovali, je to rýchle. Za pol hodiny môžu byť preč,“ dodal letecký mechanik Ján Horevaj.

Prevádzkovateľov letiska informácia o krádeži prekvapila. Doteraz si totiž mysleli, že si vrtuľník odviezol majiteľ.

Podľa informácií Rastislava Šišovského si vrtuľník odviezol ten, kto na ňom priletel. „Z toho vrtuľníka odmontoval rotor, prišiel kontajner, naložil si do kontajnera vrtuľník aj motorku ten dotyčný človek a odišlo to na kamióne,“ doplnil.

Majiteľ stroja hovorí o škode za stovky tisíc eur. „Podľa vyjadrenia poškodeného mu bola spôsobená  krádežou vrtuľníka škoda vo výške 500-tisíc eur,“ uviedla hovorkyňa krajskej polície v Nitre Viktória Borloková.

Prečítajte si tiež:

Na nitrianskom letisku to vraj funguje tak isto, ako keď si auto necháte na parkovisku. Vstup je povolený len pilotom alebo osobe v sprievode pilota. SBS tam nemajú a kamery len na týždenné nahrávanie.

Zatiaľ posledná stopa zmiznutého vrtuľníka má viesť do Španielska. Z letiska v Nitre je to do Malagy vyše 3-tisíc kilometrov a nákladným autom to trvá dva až tri dni. Vrtuľník tam bol údajne týždeň. Odvtedy po ňom niet ani stopy.

Zrejme najviac otázok budú vyšetrovatelia smerovať na majiteľa vrtuľníka, pretože stopy po zmiznutí stroja začínajú aj končia pri ňom. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.