Najvyšší súd potvrdil drogovému bossovi zo Serede 24-ročný trest a prepadnutie majetku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Najvyšší súd (NS SR) potvrdil 24 rokov väzenia šéfovi organizovanej skupiny Slavomírovi Weissovi pre drogovú trestnú činnosť. Dostal tiež trest prepadnutia majetku a dvojročný ochranný dohľad. Súd o tom rozhodol na utorkovom verejnom zasadnutí.

Ďalších šesť osôb dostalo nepodmienečné tresty odňatia slobody od 20 do 23 rokov. Najvyšší súd ich uznal za vinných z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovanie s nimi. Organizovaná skupina pôsobila v okolí Serede.

Marekovi Škorvagovi Najvyšší súd sprísnil pôvodný trest a odsúdil ho na súhrnný 12-ročný nepodmienečný trest väzenia. Všetci odsúdení dostali aj trest prepadnutia majetku v prospech štátu.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry žiadal ich odsúdenie aj za založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny. Odvolací súd sa však stotožnil s konštatovaním prvostupňového Špecializovaného trestného súdu, podľa ktorého nešlo o zločineckú skupinu.

Prečítajte si tiež:

„Zločinecká skupina si vyžaduje preukázanie toho, že je vytvorená preto, aby páchala zločiny,“ povedal predseda senátu NS SR Peter Paluda s tým, že dokazovaním nebola preukázaná ani štruktúra skupiny a podriadenosť jednotlivých členov v skupine.

Organizovaná skupina okolo Slavomíra Weissa sa zaoberala výrobou a distribúciou drog. Jej členovia mali v rokoch 2015 až 2018 zabezpečiť väčšie množstvo prekurzorov na výrobu pervitínu v hodnote približne 4,8 milióna eur. Okrem pervitínu išlo aj o kokaín a marihuanu. Zadržaní boli počas protidrogovej akcie Venal. 

Video po vynesení rozsudku si pozrite hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti