Údajný vrah a násilník z Považia sa postavil pred súd, skončil vo väzbe

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Okresná sudkyňa v Trenčíne dnes rozhodovala o väzbe 28-ročného Mateja, ktorého polícia viní z brutálnej vraždy a znásilnenia 47-ročnej ženy v obci Plevník-Drienové.

Muž mal podľa polície vraždiť v rodinnom dome svojho kamaráta, u ktorého bol na návšteve. „Muž mal najskôr poškodenú škrtiť a následne sa na nej dopustiť aj sexuálneho násilia. V tomto konaní mal pokračovať napriek tomu, že sa poškodená bránila, kričala, kopala a snažila sa ho odtlačiť od seba,“ uviedla hovorkyňa Krajskej polície v Trenčíne Katarína Kuzmová.

Políciu privolal majiteľ domu. Skoro ráno volal na tiesňovú linku, že doma našiel svoju mŕtvu kamarátku. Obvineného muža policajti zadržali. V utorok (22.11.) ho okresná sudkyňa poslala do väzby.

Prečítajte si tiež:

​Prokurátor Matúš Pavlík informoval, že ide o tzv. preventívnu väzbu. „To znamená, že by mohol v prípade prepustenia na slobodu pokračovať v páchaní trestnej činnosti,“ objasnil.

Matej (28) je obvinený z obzvlášť závažného zločinu vraždy a zločinu sexuálneho násilia, za čo mu hrozí 20 rokov basy. Obhajca Ján Kanaba si však myslí, že právna kvalifikácia sa môže zmeniť v jeho prospech.

„Priznal sa, ale ako opakujem nie sme, alebo ja nie som úplne stotožnený s právnou kvalifikáciou skutku, tak sa vyjadril aj tu pri rozhodovaní o vzatí do väzby - že nemal v úmysle ju zavraždiť. Poznali sa a neboli spolu prvý krát,“ dodal advokát.

Prečítajte si tiež:

Obhajca tiež pochválil obhliadajúcu lekárku no podrobnosti hovoriť nechcel. „Odviedla fantastickú robotu, nebyť obhliadajúcej lekárky, tak tu možno dneska ani nie sme,“ poznamenal Kanaba.

Podľa domácich obyvateľov, v dome, kde sa vražda stala, boli pravidelne alkoholické akcie. Žena a dvaja muži boli kamaráti. Obvinený muž na otázky novinárov neodpovedal. Viac si môžete pozrieť v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti