VIDEO: Pri požiari v Zázrivej zhorela do tla chata. Majiteľ, ktorý účinkoval vo Farme, skončil v nemocnici

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V uplynulých dňoch zachvátili plamene chatu na Orave. Objekt zhorel do tla. Chalupa patrila Ondrejovi Borončovi, ktorého poznáte z ôsmej série reality šou Farma. Tam účinkoval ako posol dobrých aj zlých správ.

V drevenici vypukol požiar v nedeľu (20.11.) v noci. Na mieste zasahovali hasiči z Dolného Kubína a Žiliny, pomáhali aj dobrovoľníci. Napriek tomu, že sa pri objekte objavili do pár minút, nezachránili ho. Škoda sa odhaduje na približne 400-tisíc eur.

V čase požiaru sa v objekte nachádzal aj jej majiteľ, ktorý skončil v nemocnici s rozsiahlymi popáleninami. Podľa našich informácií je v stabilizovanom stave, mimo ohrozenia života. Na 20 percentách tela má popáleniny druhého stupňa. 

Na sociálnej sieti zverejnil Borončo svoju snímku z nemocnice, ako aj fotografiu požiaru. „Ďakujem všetkým za podporu. Žijem a to je hlavné, dom zhorel celý, úspory a všetky veci. Ale život ide ďalej,“ napísal k záberom.

Majiteľ sa živil podnikaním v oblasti agroturistiky a v drevenici ponúkal aj ubytovanie. Požiarom prišiel o celý svoj majetok a úspory, tie totiž nemal v banke, ale doma. „Peniaze a majetky boli a budú, dôležité je zdravie,“ povedal nám na margo incidentu. Napriek tomu sa každá pomoc zíde. V prípade záujmu sa o formách pomoci môžete informovať na obecnom úrade v Zázrivej.

Príčiny tragédie sú predmetom vyšetrovania. Deň pred požiarom údajne v chalupe praskla voda. 

Snímky zo zhorenej chaty si môžete pozrieť vyššie. Viac informácií, ako aj rozhovor s majiteľom, vám prinesieme vo večernom spravodajstve.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti