Policajti prichytili na ceste ďalšieho opitého vodiča. Sadol za volant, aby odviezol deti do školy

Policajti prichytili na ceste ďalšieho opitého vodiča. Sadol za volant, aby odviezol deti do školy
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Policajti v stredu (23. 11.) prichytili na ceste ďalšieho opitého vodiča. V aute mal počas jazdy dokonca dve maloleté deti, ktoré viezol do školy.

Nezodpovedného šoféra (36) zastavili v Križovanoch nad Dudváhom neďaleko Trnavy. Krátko pred 7.30 h ráno ho podrobili bežnej kontrole, pri ktorej preverili aj alkohol.

Vodič sa najskôr vyhýbal, no policajti ho poučili, že ak orientačnú dychovú skúšku odmietne, automaticky sa dopustí trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. „Prvá skúška mala hodnotu 0,35 mg/l a druhá 0,33 mg/l (0,7 promile). Policajti mu na mieste zadržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali,“ informuje trnavská polícia na Facebooku.

Keďže sa v čase kontroly nachádzali v aute dve maloleté deti, policajná hliadka zavolala príbuzných, aby si prišli pre deti a odviezli ich do školy. Deti boli v aute riadne pripútané a okrem alkoholu sa vodič nedopustil iného priestupku.

Prečítajte si tiež:

​Podozrivý je z priestupku v doprave

Za jazdu pod vplyvom alkoholu mu hrozí zákaz činnosti viesť motorové vozidlá až na 3 roky a pokuta až do výšky 800 eur. Po uplynutí trestu musí znovu absolvovať skúšky v autoškole.

Vodičovi, ktorý spôsobil smrť viacerých ľudí, hrozí trest odňatia slobody od 7 do 12 rokov.

Pozrite si zábery z bezpečnostných kamier z Banskej Bystrice o mladíkovi, ktorý opitý na mol sadol za volant: 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti