František Imrecze si našiel pod autom neznámy predmet, skôr než výbušnina, by to mohlo byť sledovacie zariadenie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

František Imrecze je bývalý nominant Smeru, ktorý viedol Finančnú správu. Po veľkých raziách NAKA však otočil a začal spolupracovať. Dnes ráno ho pod autom čakalo nepríjemné prekvapenie. Bývalý šéf daniarov si našiel neznámy predmet pod autom krátko pred 14:00 hod., hneď vedľa sa pritom učia deti v materskej škole. Na situáciu upozornil portál Aktuality.sk.

Na mieste zasahoval policajný pyrotechnik. Ten zo spodku auta odstránil predmet, ktorý by mohol byť lokalizačným zariadením. Podľa našich informácií mohol vážiť až okolo jedného kilogramu. Policajti ho následne odniesli na expertízu.

Kajúcnik, ktorého svedectvá môžu dostať za mreže Miroslava Výboha či Roberta Fica, zatiaľ o možných motívoch mlčí. „Nakoľko je to veľmi čerstvé a práve sa začalo vyšetrovanie, ešte raz musím zopakovať - je to extrémne stresujúce - verím, že sa k tomu nebudem bližšie vyjadrovať,“ povedal Imrecze.

Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová potvrdila, že prípadom sa zaoberá Národná kriminálna agentúra, viac však prezradiť nemohli. Advokát Imreczeho Miroslav Ivanovič dal svojmu klientovi radu. „Vzhľadom k závažnosti situácie som klientovi odporučil, aby požiadal o policajnú ochranu,“ povedal.

Prečítajte si tiež:

František Imrecze je kľúčovým svedkom vo viacerých kauzách bývalej vlády. Svedčí aj proti zbrojárovi Miroslavovi Výbohovi či Robertovi Ficovi. Budúci týždeň má na súde vypovedať proti Jozefovi Brhelovi. Ten je obvinený z manipulácie verejných obstarávaní a korupcie. Františka Imreczeho sme sa preto opýtali či to môže súvisieť s jeho svedectvom.

„Nemyslím si vôbec nič lebo nemám dôvod si čokoľvek myslieť. Tie udalosti dnešného dňa ma veľmi prekvapili, je to pre mňa veľmi stresujúce, ale nechcem si o tom zatiaľ nič myslieť,“ odpovedal.

Po odstránení neznámeho predmetu si policajti prišli aj po samotné auto. To odviezli z miesta činu po 16:00 hod. Viac si pozrite v reportáži Adela Ghanama vo videu hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti