Podvodníci už aj na zoznamke, o peniaze môžete prísť aj bez čísla účtu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Stačí zapnúť aplikáciu alebo otvoriť webstránku a raz – dva si dohodnete rande. On-line zoznamky ponúkajú veľa možností, ako si nájsť životného partnera. Platí tu však pravidlo – mať oči na stopkách. Vo virtuálnom priestore totiž nikdy nemôžeme stopercentne vedieť, s kým máme tú česť. Nielen že si môžeme popáliť city a sebavedomie, ale častokrát aj výrazne odľahčiť peňaženku.

Osamelý pán hľadal prostredníctvom internetovej zoznamky priateľku. Jeho profil si všimla záhadná pani. Vymenili si pár správ a následne mu navrhla spojiť sa cez telefón. Vraj to bude lepšie a viac sa o sebe dozvedia. Poslala mu však telefónne číslo, ktoré mu bolo hneď podozrivé.

„Ja som jej na to odpovedal, že oprav si číslo, pretože 0900 som nepoznal. Stalo sa, že som na to číslo zavolal, pretože na mňa tlačila, že ide o obil z práce, ktorý využíva aj doma,“ povedal pán, ktorý si želá byť anonymizovaný.

Prečítajte si tiež:

Automat ho upozornil, že volá na číslo so zvýšenou tarifou. Cenu za hovor sa však nedozvedel. „Bola to príjemná baba, s ktorou sa dalo rozprávať, klasicky o živote, ako s kamarátom. Vedela naťahovať čas. Nedalo mi to ale pokoj, stále som myslel na to číslo, že s ním nie je niečo v poriadku,“ opísal situáciu. 

hovor so záhadnou pani trval viac ako dve hodiny. Keď ale začal pátrať, čo je to za číslo, zistil, že ide o audiotextové číslo, ktoré je spoplatnené. IT žurnalista Roman Kadlec vysvetlil, že takéto číslo si môže u svojho operátora zriadiť akákoľvek firma. 

Prečítajte si tiež:

„S tým cieľom, že chce poskytovať napríklad nejaké informácie cez telefón. Môže to byť finančné poradenstvo, IT poradenstvo či zákaznícka podpora,“ objasnil.

Telefonát s podvodníčkou vyšiel pána na 224 eur. Snažili sme sa zistiť, kto je táto záhadná pani. Ako to dopadlo a ako sa pred takýmto telefonátom vyvarovať sa dozviete v reportáži hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.