Behali po dedine a zúfalo hľadali vodu, uhynuté kravy našli zakopané v hnojisku, majiteľ má problém

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Enviropolicajti našli uhynuté zvieratá zakopané v hnojisku na pozemku v obci Zliechov. Boli v rôznom štádiu rozkladu. Pochádzať mali z miestnej farmy.

Zo znaleckého posudku vyplynulo, že by mohlo ísť celkovo až o 60 kusov hovädzieho dobytka s hmotnosťou viac ako päť ton. Podľa polície zvieratá uhynuli, pretože sa o ne dobre nestarali. Miestni ľudia tvrdia, že kravy chodili aj týždne bez pastiera, aj po dedine pomedzi domy a zúfalo hľadali vodu.

„U suseda v dvore našli nádobu s vodou, kde zachytával dažďovú vodu, tak mu prerazili plot,“ povedal starosta obce Zliechov Anton Miko. 

Prečítajte si tiež:

„Hladné to bolo, smädné. No čo, keď to mal zavreté v maštali. Nič nerobil, ani nekydal. Boli po kolená v hnoji,“ opísal jeden z miestnych obyvateľov. 

To, že o zvieratá nebolo postarané potvrdil aj šéf enviropolície Mário Kern. „Nebola tým zvieratám poskytovaná náležitá starostlivosť. Do nej mimochodom patrí nielen jedlo a pitie, ale patrí tam napríklad aj poskytovanie zdravotnej starostlivosti,“ uviedol.

Kravy narobili veľa škôd. Zničili ovocné stromy aj úrodu na poliach. Podľa starostu problémom bolo, že majiteľ farmy býva v inom meste a na starostlivosť si najímal rôznych ľudí. Vystriedalo sa ich tu podľa neho viacero.

Prečítajte si tiež:

Majiteľa farmy a ďalšiu právnickú osobu vinia enviropolicajti z prečinov neoprávneného nakladania s odpadmi a zanedbania starostlivosti o zvieratá. S návrhom na podanie obžaloby sa bude zaoberať prokurátor.

Majiteľ farmy sa vyjadriť omietol, vinu však odmieta. Tvrdí, že farmu predal a zodpovednosť nesú tí, ktorým za starostlivosť o zvieratá platil. Viac si pozrite v reportáži Veroniky Tesákovej vo videu hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti