Potravinovú pomoc už potrebujú aj zamestnaní. Ľudí odkázaných na charitu pribúda, darovať už chodí málokto

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Trnavská arcidiecézna charita zaznamenáva záujem o potraviny aký ešte nezažila. Počet žiadateľov sa medziročne zdvojnásobil. Najväčší záujem je o potraviny. Len v tomto sklade sa týždenne objaví desať a ž dvadsať ľudí, ktorí v ruke obracajú každé euro.

„Predým to boli ľudia, ktorí žili naozaj tú veľkú biedu, veľkú núdzu, častokrát ľudia na ulici. Dnes sú to ľudia, ktorí sú zamestnaní, lenže ich príjem, pre tú situácii ktorá dnes je, je absolútne nepostačujúci na to, aby uživili svoju rodinu,“ priblížil Igor Strýček z charity.

Po potravinovú pomoc prišli aj invalidní dôchodcovia Tibor a Stanislava. Z príjmu ktorí majú ledva zaplatia lieky a v tomto období potrebujú aj drevo.

Prečítajte si tiež:

„Všetko dávame na kúrenie. Nič nám nezostane,“ povedal Tibor. „Je strašne ťažká doba, strašne ťažká. Chorí sme obidvaja. Ja mám cukrovku, štyrikrát si pichám inzulín, s nohami mám problémy,“ doplnila ho pani Stanislava.

Invalidný dôchodca Robert zas sám vychováva jedenásťročného Jakuba. Vyskakovať nemôže. Na živobytie mu zostáva 60 eur. „Pomáha nám mama na dôchodku, otec zomrel, finančne nám pomáha Jakubov krstný a materiálne kamaráti a známi,“ povedal s plačom pán Robert.

Núdznych pribúda, no tých, ktorí nosili veci nie. Zmenila to ekonomická kríza. Uľahčiť im to môže najväčšia potravinová zbierka na Slovensku už tento týždeň v jednom z obchodných reťazcov. Pomôcť môže každý z nás.

„Keď sa na tomto chcete spolupodieľať, dajte tú konzervu, ten šampón a my urobíme všetko preto, aby to dostal ten človek, ktorý to skutočne potrebuje,“ vyzval ľudí na záver Igor Strýček. Pozrite si aj reportáž vo videu hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rast cien

Dôležité udalosti