NAKA znovu obvinila guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra z korupcie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

NAKA znovu obvinila guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS) Petra Kažimíra z korupcie. Informáciu ako prvý priniesol Denník N. Podľa denníka ide o ten istý skutok, pre ktorý jeho stíhanie zrušil generálny prokurátor Maroš Žilinka podľa paragrafu 363.

Ex-ministra financií obvinili minulý rok za to, že mal svojmu podriadenému Františkovi Imreczemu zaplatiť 50-tisícový úplatok, aby urýchlil daňové kontroly vybraných firiem.

Jeho obhajca Ondrej Mularčík sa vtedy k obvineniu vyjadril. „Nič nespáchal a celé je to postavené len na výpovedi jednej spolupracujúcej osoby a ničom inom,“ povedal.

Práve vďaka údajne slabej dôkaznej situácii uspel Kažimír s paragrafom 363 u generálneho prokurátora. Ten mu obvinenie zrušil s tým, že bolo postavené iba na svedectve jedného kajúcnika, to malo byť navyše plné rozporov.

Prečítajte si tiež:

Guvernéra NBS však po roku obvinili znova. Tentokrát ho však neobvinil prokurátor, ale priamo vyšetrovateľ NAKA. 

„V tejto trestnej veci prebieha vyšetrovanie a vykonávajú sa procesné úkony. Aby nedošlo k zmareniu alebo k sťaženiu objasnenia a vyšetrenia veci, bližšie informácie nie je možné poskytnúť,“ informoval hovorca Prezídia policajného zboru Michal Slivka.

Kažimír tvrdí, že svoj postoj nezmenil. „Nespáchal som žiadny trestný čin. Nevykonával som činnosti, na ktoré som nemal oprávnenie a neovplyvňoval žiadne konania,“ uviedol.

Prečítajte si tiež:

„Je to opätovne tá istá vec. Podľa nášho názoru je to nerešpektovanie názoru generálneho prokurátora,“ jeho obhajca Ondrej Mularčík, ktorý odmietol komentovať, či do spisu nepribudli nové dôkazy. Podľa našich informácií má toho tentokrát však polícia viac.

„Ja sa nebudem vyjadrovať k dôkaznej situácii a k tomu čo je v spise. Neprináleží mi to a ani to nikdy nerobím. Máme taký názor, že v istom zmysle v tom základe je to opätovne to isté,“ dodal.

Voči obvineniu plánuje Peter Kažimír podať sťažnosť. Ako na opätovné obvinenie guvernéra NBS reagujú politici sa dozviete v reportáži hore.

​Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín zo 7.6., kedy generálny prokurátor zrušil Petrovi Kažimírovi obvinenie:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti