Darček pre Orbána. Premiér Heger ukázal, že diplomatický spor sa dá riešiť aj s ľahkosťou a humorom

Darček pre Orbána. Premiér Heger ukázal, že diplomatický spor sa dá riešiť aj s ľahkosťou a humorom
Slovenský premiér Eduard Heger s maďarským náprotivkom Viktorom Orbánom na summite V4 v Košiciach. Zdroj: Facebook/ Eduard Heger - predseda vlády SR

Slovenský premiér Eduard Heger ukázal, že diplomatický spor sa dá vyriešiť aj s ľahkosťou a humorom. Počas summitu predsedov vlád V4 v Košiciach daroval maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi šál so slovenským znakom a nápisom Slovakia.

Išlo o reakciu na video, na ktorom sa predseda maďarskej vlády objavil so šálom s mapou Veľkého Uhorska, čo spôsobilo medzinárodný rozruch. Veľké Uhorsko totiž zahŕňa okrem samotného súčasného Maďarska aj časti území Srbska a Ukrajiny, ale aj časti členských krajín Európskej únie, Slovenska, Rakúska, Chorvátska a Rumunska.

Premiér Heger na sociálnej sieti zverejnil fotografiu, na ktorej pózuje spolu s maďarským náprotivkom. „Všimol som si, že Viktor Orbán má starý šál, preto som mu dnes daroval nový,“ napísal Heger v statuse k snímke.

Fotografiu o 10 minút neskôr na Facebooku zdieľal aj samotný Orbán. Pridal aj komentár: „Maďarsko-slovenskí dobrí priatelia!“ 

Prečítajte si tiež:

Slovenský minister zahraničných vecí Rastislav Káčer v stredu udalosť komentoval tak, že Orbánovo gesto je nutné vnímať v kontexte udalostí. Deň predtým na sociálnej sieti napísal, že vo vzťahoch Slovenska a Maďarska nemá miesto revizionizmus.

Premiéri Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska na stretnutí v Košiciach diskutujú o aktuálnej situácii v Európe v súvislosti s agresiou Ruska na Ukrajine a energetickou krízou. Témou stretnutia je aj nelegálna migrácia a zhodnotenie spolupráce v regióne V4. Samit sa koná v rámci slovenského predsedníctva vo V4.

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o reakciách, ktorý vyvolalo video:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Medzinárodné vzťahy

Dôležité udalosti