Minister Lengvarský hovorí, že situácia s lekármi sa dala riešiť bez zbytočných emócií. Verí, že sa dohodnú

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský priblížil aktuálny stav rokovania s lekármi. S odborármi sa podľa jeho slov dohodli na siedmich bodoch. V nasledujúcich dňoch ich ešte musí prerokovať s inými ministerstvami, ktorých sa týkajú. Budú však zapracované do memoranda.

Jediný bod, na ktorom nenašli zhodu sú platy. Minister financií Igor Matovič v stredu večer (23. 11.) vyhlásil, že odborári odmietli jeho ponuku, a preto ju stiahol a namiesto zvýšenia platov navrhol stabilizačný príspevok pre všetkých zdravotníckych pracovníkov. 

Prečítajte si tiež:

Matovič uviedol, že odborári na poslednú chvíľu žiadali viac dní voľna a zmenu pracovnej doby. To by podľa ministra financií stálo ďalšie desiatky miliónov eur.

Minister zdravotníctva Lengvarský povedal, že zmeny v pracovných zmluvách síce lekári navrhli, ale netrvajú na nich a sú ochotní sa tejto podmienky vzdať. Podľa ministra teda rokovania môžu pokračovať a situácia sa dala vyriešiť aj bez zbytočných emócií.

Dodal, že ak výpovediam naozaj dôjde, má pripravený list, ktorý rozpošle nemocniciam. V ňom ich vyzve, aby odložili plánované operácie a poskytovali iba akútnu zdravotnú starostlivosť.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti