Nedovolila mu odpisovať na skúške a tak ju zaškrtil, Volodymyrovi hrozí 15 až 20 rokov za mrežami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vysokoškolský internát Mladá Garda bol v júni svedkom ohavného činu. 22- ročný Volodymyr chytil na jednej z izieb okolo krku o rok mladšiu Máriu a zaškrtil ju. Obaja pochádzali z Ukrajiny a študovali na Slovenskej technickej univerzite. Mladíka obvinili z vraždy a putoval do väzby.

„Vyšetrovateľ bratislavskej krajskej kriminálky ukončil vyšetrovanie spracovaním návrhu na podanie obžaloby dňa 16. 11. 2022 pre trestný čin vraždy,“ uviedol bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Prokurátor návrh akceptoval a obžaloba tak tento týždeň putovala na súd. Obvinený Ukrajinec sa priznal, že Máriu zaškrtil pre banálny konflikt ohľadne skúšky. Nahnevalo ho, že mu nepomohla a nedala mu odpísať, skúšku tak nespravil. Začali sa hádať a skončilo sa to tragédiou.

Prečítajte si tiež:

Volodymyr zároveň vypovedal, že potom ako Máriu zadusil, vyzliekol jej ponožky, telo zakryl dekou a z izby odišiel. Následne sa snažil vytvoriť si alibi tak, že volal kamarátom a pýtal sa, či ju nevideli a tiež sa ju snažil sám kontaktovať. Jej mŕtve telo našli až na druhý deň, keď za pomoci vrátničky otvorili jej izbu.

K všetkému sa nakoniec priznal a sám sa prihlásil na polícii. Podľa súdneho uznesenia o väzbe, o ktorom informoval denník Plus 7 dní, mal mladý Ukrajinec trpieť schizofréniou. V minulosti sa dokonca aj liečil na psychiatrii a bral lieky, no asi mesiac pred vraždou ich vysadil.

Vzhľadom na to, že prípad smeruje pred súd - to, že bol v čase skutku nepríčetný sa nateraz nepreukázalo, v opačnom prípade by ho zbavili obvinenia. Mladému mužovi hrozí 15 až 20 rokov za mrežami. Výpovede študentov si môžete pozrieť v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti