Štyri roky väzenia za tragickú nehodu v opitosti sa mu nepozdávali, odvolal sa. Sedem rokov od nehody je však stále vonku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Štyri roky v ústave s minimálnym stupňom stráženia a doživotný zákaz šoférovať. Takýto trest si vypočul obžalovaný Ivan na okresnom súde v Nových Zámkoch za smrť vodiča taxi služby a trvalé zdravotné následky klientky, ktorá v taxíku sedela, keď do nich opitý nabúral.

V Televíznych novinách vtedy prehovorila družka nebohého muža Ági Horváthová. „Vzal nám to najvzácnejšie, čo sme mali. Pre mňa milujúceho muža a pre deti milujúceho otca,“ povedala žalostne. 

V čase tragickej nehody mal obžalovaný iba 19 rokov, no v krvi takmer dve promile alkoholu. Tachometer sa mu po náraze zasekol na viac než stovke. K udalosti sa vtedy vyjadriť odmietol. 

Prečítajte si tiež:

Do väzenia nenastúpil. Odvolal sa na krajský súd, no tam vo štvrtok (24.11.2022) opäť neprišiel. Jeho advokátka Livia Kňažikova povedala, že mal na to dôvod. „Je pozitívne testovaný. Z uvedeného dôvodu žiadal o zrušenie termínu verejného zasadnutia. Bolo to aj preverené predsedníčkou senátu,“ vysvetlila.

Pojednávať sa však mohlo aj v jeho neprítomnosti. S tým však obžalovaný nebol stotožnený. „Nesúhlasil, trvá na svojej osobnej účasti a z toho dôvodu sa muselo zrušovať,“ povedala Kňažikova.

Na právoplatný trest čakajú pozostalí nebohého muža, otca piatich detí už sedem rokov. Ich právna zástupkyňa Elena Szabóová hovorí, že pre rodinu je to trápenie. „Potrebujú aj pre svoje psychické zdravie, aby to už bolo ukončené. Pretože môžu v sebe niektoré veci psychicky ukončiť až vtedy, keď bude aj to konanie skončené,“ podotkla. 

Prečítajte si tiež:

Predsedníčka senátu však v stredu prekvapila opatreniami, ktoré jej zákon umožňuje. Obžalovanému chce ustanoviť náhradného obhajcu.

„Pravdepodobne z toho dôvodu, že teraz sa odročuje druhý krát, aby už nedošlo k prípadnému zmareniu termínu verejného zasadnutia,“ povedala Livia Kňažikova. 

Obžalovaný Ivan tak strávi sviatky doma. Konečné rozhodnutie by sa mal dozvedieť 19. januára. Aby sa situácia s odročovaním neopakovala, sudkyňa rozhodla, že na pojednávanie ho predvedú policajti. Viac si pozrite v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti