Talianska značka rozdáva na severovýchode Slovenska oblečenie zadarmo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nepoužité vojenské uniformy - rozdáva ich nový majiteľ niekdajšej talianskej odevnej spoločnosti na severovýchode Slovenska. Vyprázdňuje sklady a zbavuje sa všetkého, čo po sebe nechal taliansky podnikateľ.

Uniformy sú zavesené na stojanoch. Priamo pri hlavnej ceste pred niekdajšou odevnou fabrikou. Už skôr si takto ľudia mohli zobrať akékoľvek značky oblekov, teraz prišiel rad na posledné kusy. Sú to uniformy, samozrejme, bez príslušného označenia armády.

„Mladí to nekúpia a pre starých to už je prežitok. Ani zadarmo nechcem,“ povedal jeden z obyvateľov Svidníka s tým, že aj do lesa si oblečie radšej montérky.

V roku 2019 vtedajší taliansky majiteľ odevnej spoločnosti presťahoval výrobu pánskej konfekcie na Balkán a fabriku zatvoril. Neskôr celý areál predal. Nový majiteľ ho chce premeniť na modernejšie výrobné priestory. Zatiaľ sa zbavuje toho, čo Taliani vo Svidníku nechali.

Prečítajte si tiež:

„Je to chvályhodný počin toho majiteľa, že to neznehodnotí, nevyhodí, a istotne si to niekto aj zoberie a pomôže si s tým,“ povedal ďalší z okoloidúcich. 

Pánske i dámske uniformy boli s najväčšou pravdepodobnosťou v minulosti určené pre taliansku armádu. Svedčia o tom štítky na obaloch.

Podnikateľ už takto rozdal stovky oblekov. Vo Svidníku ich v minulosti šili aj pre tie najznámejšie módne značky. Verejne vystúpiť nechcel, povedal len, že ak niekomu pomôžu, bude len rád. Ako uniformy vyzerajú si pozrite v reportáži hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.