Bude Katarína na blate alebo na ľade? Takáto je predpoveď počasia na piatok

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V piatok 25. novembra má meniny Katarína. S týmto menom sa na Slovensku spája niekoľko pranostík ako „Na svätú Katarínu, schovajme sa pod perinu“. Konkrétne táto sa splní, aj tentokrát nás čaká chladné počasie.

Môže za to tlaková níž, ktorá k nám prišla od východu. Zároveň sa k nám od západu dostala nevýrazná oblačnosť. Teploty sa cez deň budú pohybovať v intervale od 1 do 6 stupňov Celzia, na juhozápade a juhu môže byť aj 9 stupňov.

Výraznejšie klesne teplota v noci, kedy bude oblačno až zamračené počasie s hmlou. Na severe sa miestami vyskytnú slabé zrážky, inde len zriedkavo. Do rána sa ochladí na +4 až -4 stupne Celzia.

Prečítajte si tiež:

Objaví sa aj sneh

Druhá ľudová pranostika hovorí: „Katarína na blate, Vianoce na ľade“. Meteorológovia uvádzajú, že snehové zrážky sa v piatok objavia, no nie všade, ale len od stredných polôh. Sprevádzať ich bude aj slabý vietor.

Snežiť teda má najmä na severe, sneh sa môže objaviť aj na strede a východe Slovenska. Konkrétne ide o Poprad, Oravu, Spiš a oblasť Nízkych Tatier, kde môže napadnúť aj päť centimetrov snehu, informuje imeteo.sk. V južných okresoch Slovenska snežiť nebude.

Napriek tomu meteorológovia ešte nevedia, aké budú Vianoce. Do sviatkov zostáva necelý mesiac.

Celú predpoveď si môžete pozrieť vyššie. 

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti