Žena, ktorá roky týrala vlastného otca, žiada nižší trest

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ženu z Považskej Bystrice odsúdili za to, že roky týrala vlastného otca. V januári tohto roka prokurátorka na súde opísala, čo sa za zatiahnutými závesmi roky dialo. „Otca pravidelne 2 - 3 krát do týždňa fyzicky napádala a to najmä tak, že ho sácala rukami, škriabala nechtami po tele, hrýzla zubami. Hovorila mu, že je troska, chodiaca mŕtvola,“ uviedla.

V noci ho vraj budila, že chrápe. Diať sa to malo v rodičovskom dome, v ktorom žena bývala aj s malým synom. Potvrdil to vtedy aj jej otec. „Vyhrážala sa všelijakými bodyguardami, že ma zbijú, vymlátia ma,“ povedal.

Obžalovaná však vinu odmietala. „Odmalička vždy ma len urážal, ponižoval, vždy som bola len tá najhoršia. Ja prisahám tu, že som v živote otcovi neublížila,“ bránila sa.

Prečítajte si tiež:

Na jednom z pojednávaní to žena psychicky nezvládla a museli ju odviezť záchranári. Na ďalšom si už vypočula rozsudok. Odsúdili ju na päť rokov za mrežami, nepodmienečne. Žena sa voči rozsudku odvolala. Krajský sudca však ešte pritvrdil. Dostala sedem rokov. A tak to skúsila ešte cez obnovu konania. Chcela by nižší trest.

Prečo, vysvetlila sudkyňa Okresného súdu Lucia Kovačinová. „Odôvodnila to tým, že sa chce priznať k spáchaniu trestného činu a že si po čase uvedomila, čo spravila, hoci teda v pôvodnom konaní svoju vinu popierala,“ informovala.

K žiadosti odsúdenej sa vyjadril aj jej obhajca Dušan Divko. „Máme za to, že táto informácia bude pre súdy nová a bude môcť zakladať právny rámec na to, aby súdy mohli rozhodnúť priaznivejšie v prospech odsúdenej,“ uviedol.

Prečítajte si tiež:

Sudkyňa to ale zmietla zo stola. „Neboli zistené žiadne nové skutočnosti, alebo dôkazy, ktoré by mohli privodiť iné rozhodnutie vo veci,“ uzavrela Lucia Kovačinová.

Uznesenie nie je právoplatné, keďže odsúdená podala proti nemu sťažnosť. Rozhodovať bude odvolací súd. Viac si pozrite v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti