Vydieranie zo strany lekárov alebo zlyhanie Igora Matoviča? Politické spektrum sa nezhoduje

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vydieranie zo strany lekárov alebo zlyhanie Igora Matoviča? Politické spektrum sa nezhoduje, kto je na vine, že dohoda medzi odbormi a vládou stále chýba. Súhlasia je len v jednom – musí sa nájsť riešenie, inak hrozia obete.

Desiatky hodín rokovaní a zmätočné interpretácie, kto čo chce a ponúka. Verejnosť aj politici sledujú ságu o budúcnosti slovenského zdravotníctva. A snažia sa spraviť si nejaký názor.  Juraj Šeliga (Za ľudí) má jasno. „Tak štedrá ponuka, akú dostali lekári, nebola prijatá,“ podotkol. 

György Gyimesi (OĽaNO) si zasa myslí, že zo strany Lekárskeho odborového združenia ide už o nátlakovú akciu. Poslanci sa väčšinou sporia, či je na vine Igor Matovič alebo odborári.

Ladislav Kamenický zo Smeru-SD viní šéfa štátnej kasy. „Štýl vyjednávania Igora Matoviča je podľa mňa ponížiť tých lekárov,“ poznamenal.

Prečítajte si tiež:

Bývalá predsedníčka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková z SaS si myslí, že Matovič to mal riešiť už skôr. To, čo sa deje teraz je však podľa nej už priveľa. „Príliš dlho otáľal len preto, aby robil svojmu vlastnému ministrovi zle. A túto situáciu samozrejme využili lekári, aby predostreli svoje požiadavky. Tie boli zo začiatku legitímne, ale teraz už ide čisto o vydieranie,“ upozornila poslankyňa.

K stabilizačnému príspevku od Igora Matoviča sa vyjadrila aj Zuzana Dolinková (HLAS-SD) „Postaví proti sebe sestry, lekárov a personál,“ myslí si.

Táto téma nie je len o politike, ale aj o zdraví a životoch ľudí. Poslanci preto majú reálne obavy, čo sa bude po prvom decembri diať. Názor viacerých politikov nájdete v reportáži Gabriely Kajtárovej vo videu hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti