V Komárne sa vykoľajil vlak, ktorý prevážal vysoko horľavý etanol. Doprava je prerušená až do soboty

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mimoriadna udalosť na trati v Komárne. V noci zo štvrtka (24.11.) na piatok (25.11.) sa krátko po polnoci vykoľajil nákladný vlak, ktorý prevážal horľavý a jedovatý etanol. 

Etanol je bezfarebná horľavá kvapalina s charakteristickým zápachom patriaca medzi silné narkotiká.

„Nákladný vlak prerazil zarážadlo na odvratnej koľaji, pričom prišlo k vykoľajeniu hnacieho koľajového vozidla a dvoch štvorosových vozňov ložených etanolom. Nebezpečná látka neunikla. Príčina vzniku udalosti je v štádiu šetrenia,“ informovala hovorkyňa ŽSR Ria Feik Achbergerová.

Vykoľajený vlak poškodil trakčné vedenie. 

Mimoriadna udalosť má vplyv aj na prevádzku osobných vlakov na trati Komárno - Dunajská Streda – Bratislava, hlavná stanica. Odrieknuté boli vlaky Os 4300, Os 4302, Os 4305 bez náhrady a v úseku Nová Stráž - Komárno a späť bez náhrady vlaky Os 4371 a REX 1770. V úseku Zlatná na Ostrove - Komárno je zavedená náhradná autobusová doprava. Rovnako je uzavretá trať aj v smere Komárno - Komárno štátna hranica, čo má vplyv na nákladnú dopravu, ktorá bude musieť byť odklonená cez alternatívne hraničné priechody Rusovce - Rajka, Štúrovo - Szob.

Odstránenie následkov očakávajú Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) najskôr v priebehu soboty (26. 11.), informovala Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín zo 4.2.:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti