Nemocnice naprieč Slovenskom rušia operácie alebo prestávajú objednávať pacientov na december

Nemocnice naprieč Slovenskom rušia operácie alebo prestávajú objednávať pacientov na december
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB), ktorá je najväčšou na Slovensku, už neobjednáva pacientov na plánované operácie od 1. decembra. Pacientov začala informovať o obmedzení príjmov na plánované hospitalizácie. Potvrdila to hovorkyňa nemocnice Eva Kliská.

Nové Zámky

Podobné kroky postupne oznamujú aj ďalšie nemocnice na Slovensku. Svoje stanovisko zverejnila aj Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky. Zabezpečovať bude len neodkladnú zdravotnú starostlivosť, nariadil riaditeľ nemocnice Karol Hajnovič.

Nemocnica bude pokračovať v poskytovaní zdravotnej starostlivosti súvisiacej s liečbou onkologických ochorení a zdravotnej starostlivosti pacientom, ktorým sa poskytuje dialyzačná alebo biologická liečba.

Prešov

Na plánované operácie od 1. decembra neobjednáva pacientov už ani Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove. Potvrdil to jej riaditeľ Ľubomír Šarník.

Trnava

Fakultná nemocnica Trnava taktiež obmedzuje plánované operácie pacientov, u ktorých je predpoklad, že by zostali hospitalizovaní aj po 1. decembri, uviedol hovorca nemocnice Matej Martovič.

„Plánované operácie manažujú jednotliví primári oddelení. Postupujeme tak, aby k 1. decembru neboli hospitalizovaní žiadni pacienti, ktorí majú plánovanú operáciu,“ doplnil.

Poprad

Na plánované operácie od 1. decembra už pacientov neobjednáva ani Nemocnica Poprad, potvrdila hovorkyňa nemocnice Sylvia Galajda.

„Vzhľadom na očakávanú zmenu v personálnej situácii na pozícii lekár sa pripravujeme na možnosť, že plánované operačné výkony nebudeme schopní od 1. decembra realizovať,“ doplnila hovorkyňa. Aktuálne nemocnica poskytuje zdravotnú starostlivosť v plnom rozsahu.

Banská Bystrica

Aj Detská nemocnica v Banskej Bystrici je vzhľadom na počet výpovedí lekárov nútená zrušiť plánované hospitalizácie, respektíve operačné výkony, ktorých dĺžka by presiahla 30. november, informovala hovorkyňa Jana Petríková.

Rooseveltova nemocnica začala v piatok informovať pacientov o možnom preložení ich zákrokov, ktoré mali naplánované na prvých päť decembrových dní.

V detskej nemocnici podalo výpovede 48 lekárov z celkového počtu 93. „K dnešnému dňu neevidujeme stiahnutie výpovede zo strany žiadneho lekára,“ uviedla Petríková. Tie hospitalizácie, ktoré budú ukončené do 30. novembra, ponecháva, rovnako ako jednodňové zákroky prebiehajúce do tohto dátumu.

„Zdravotnú starostlivosť poskytujeme v plnom rozsahu do 29. novembra. Od 1. decembra nebudeme schopní zabezpečiť chirurgické disciplíny ani pre akútne prípady,“ zdôraznila hovorkyňa detskej nemocnice.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín z 24.11.:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.