Domáce

Naraz zhoreli tri drevenice. Starenka prišla o strechu nad hlavou

Požiar drevenice.jpg

Príčinou požiaru bol vraj oheň v krbe.

Požiar, na aký si ľudia v dedine nepamätajú. Takú noc majú za sebou v Liptovskej Štiavnici pri Ružomberku. Plameňom padli za obeť tri drevenice. Jedna žena prišla o strechu nad hlavou. Výbuch plynovej bomby v horiacej drevenici. Veľký oheň sa rozhorel po polnoci.

„Vyzeralo to hrozivo. Keď sme prišli, tak tá druhá ešte nebola v plameňoch, len jednoducho nestíhalo sa aj to aj to, zachraňovať ďalšie okolité budovy, aby sa nechytili. To bolo asi prvoradé," povedal dobrovoľný hasič Michal Ondrejka.

Požiar vznikol v najstaršej časti obce. Zhoreli tri domy. Zhorené drevenice využívali chalupári na rekreačné účely, ale v tomto dome vedľa bývala viac ako 60-ročná pani. Ani starosta obce Dušan Lauko nevie ako má toto nešťastie riešiť. Asi ju umiestnia v sociálnom zariadení.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

V jednej z dreveníc bol ešte večer majiteľ. Podľa všetkého sa kúrilo v krbe. A to bola nakoniec príčina požiaru. Sálavé teplo od rúry, ktorá odvádzala z krbu dym. Zvyšné drevenice, ktoré boli na zhorené domy nalepené z oboch strán, sa nakoniec podarilo zachrániť.


LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA/Ľubo Fronko

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.