Takto o rok už na chodníku nezaparkujete, niektoré mestá už teraz pristúpili k ráznym krokom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Od októbra budúceho roka s autom na chodníku nezaparkujete. V niektorých mestách a obciach sa už na zavedenie nových pravidiel pripravujú teraz a autá vytláčajú z miesta, ktoré by malo patriť  primárne chodcom.  

V Nitre je to zatiaľ na miestach, kde je parkovanie vo všeobecnosti zakázané, no šoféri tam väčšinou aj tak zastavia. V centre mesta osadili stĺpiky.

„Ja som bol zvyknutý tu parkovať, takže pre mňa je to trošku obmedzenie,“ povedal nám jeden z obyvateľov Nitry.

Hovorca Nitry Tomáš Holúbek, však tvrdí, že mesto má na to pádny dôvod. „Pociťujeme, že tí chodci boli v mnohých častiach mesta ohrození tým, že autá parkovali dosť arogantným spôsobom,“ vysvetlil.

Prečítajte si tiež:

Novinka tak uľaví chodcom, matkám s kočíkmi, ale aj mestským policajtom. Podľa polície to má aj ďalšiu výhodu. „Na takých miestach sa už prakticky nemusia osádzať papuče. Pomohlo nám to tým, že jednoducho už tá hliadka tam nemusí ísť, lebo sú tam fyzické zábrany,“ povedal zástupca náčelníka Mestskej polície v Nitre Pavel Sabo. 

V osádzaní stĺpikov plánujú v Nitre pokračovať, parkovacie miesta to ale neohrozí. „My sme žiadne parkovacie nerušili. My sme osadili stĺpiky v lokalitách, kde sa parkovať nesmie,“ ubezpečil Holúbek.

Problém s autami na chodníkoch mali aj v Trnovci nad Váhom. Všetko ale vyriešili jednoduché oznamy. Aké, to sa dozviete v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Doprava

Dôležité udalosti