Rozhodujúce rokovanie medzi lekárskymi odborármi a vládou sa začalo. LOZ trvá na na svojej požiadavke zvyšovania platov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Lekárske odborové združenie (LOZ) naďalej trvá na svojej požiadavke zvyšovania platov vrátane odmeňovania za odpracované roky. Pred začiatkom rokovania na Úrade vlády (ÚV) SR to v sobotu uviedol šéf LOZ Peter Visolajský.

"Keď pán premiér a ministri hovoria, že sedem bodov je vyriešených, čakáme, že to bude v najbližších dňoch schválené v parlamente. To bude pre nás potvrdením, že to myslia vážne," zdôraznil.

Lekárski odborári (LOZ) v sobotu (26.11.) od 14:00 hod. rokujú s vládou. Stretnutie sa koná na Úrade vlády. Slovenská lekárska komora (SLK) navrhla, že sa rokovaní zúčastní tiež, avšak v pozícii mediátora. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) ich ponuku prijal, odborári ju ale odmietli.

Stretnutie tak nakoniec bude bez mediátora. Potvrdil to aj predseda vlády v statuse na sociálnej sieti. „Akceptujem nesúhlas s mediáciou SLK, lebo sa chcem dohodnúť v záujme ochrany pacientov,“ napísal.

Prečítajte si tiež:

Tvrdí, že šéf LOZ Peter Visolajský si mediáciu od lekárskej komory neželá, pretože podľa neho bývalé vedenie komory spôsobilo napätie medzi lekármi a sestrami.

LOZ naozaj nemusí mať obavy o sestry. Vláda si nesmierne váži ich prácu, uvedomuje si ich nedostatok a neplánuje ustúpiť od návrhu na stabilizačný príspevok,“ dodal Heger s tým, že na stabilizačný príspevok dostali od sestier pozitívnu spätú väzbu.

Medzičasom minister zdravotníctva (nom. OĽaNO) adresoval nemocniciam list, v ktorom ich žiada, aby preplánovali nachystané zákroky. Nemocnice už totiž začali rušiť objednávanie pacientov na operácie po 1. decembri. Informovali sme o tom aj v Televíznych novinách:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.