Kuchyňa je tímový šport, hovorí jeden z popredných šéfkuchárov Slovenska Martin Novák

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Martin Novák je v súčasnosti jedným z najuznávanejších šéfkuchárov na Slovensku. Jeho experimenty so štruktúrami jedál a kombináciami chutí vyhľadávajú gurmáni zo širokého okolia. Cesta na pomyselný kuchársky Olymp však nebola jednoduchá. Práve naopak. A na jej úplnom začiatku stála významná rada Martinovej mamy.

„Mama povedala - nebude ti zle, budeš v teple, budeš najedený,“ spomína so smiechom Martin na časy, keď sa rozhodol byť kuchárom. Gastronómia ho pohltila natoľko, že sa vybral do sveta, aby sa učil od tých najlepších.

Prečítajte si tiež:

„Paul Bocuse už síce nie je medzi nami, no mne sa ešte podarilo v roku 2017 navštíviť finále kuchárskeho šampionátu v Lyone, kde sa na verejnosti zúčastnil poslednýkrát, takže stihol som to o päť minút dvanásť a videl som otca modernej gastronómie naživo,“ prezradil.

Najkrajšie pocity zažíva, keď sú jeho hostia spokojní. „Samozrejme tá kuchyňa je tímový šport. Nie je to len o mne. Čiže aj každé jedno ocenenie, ktoré sme získali, je výsledkom driny celého tímu,“ povedal. Celý rozhovor a aj to, čo nám Martin Novák navaril si môžete pozrieť v reportáži hore.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Reflex

Dôležité udalosti