S dohodou medzi LOZ a vládou je spokojná aj lekárska komora, prezradili čo plánujú teraz

S dohodou medzi LOZ a vládou je spokojná aj lekárska komora, prezradili čo plánujú teraz
Zdroj: TASR/František Iván

Slovenská lekárska komora (SLK) je spokojná, že pacienti, lekári a vedenia nemocníc a samosprávnych krajov si vďaka pragmatickému prístupu vlády a vedenia Lekárskeho odborového zduženia (LOZ) môžu vydýchnuť po dosiahnutí dohody o mzdách nemocničných lekárov. Vyplýva to z vyhlásenia SLK.

Vývoj situácie komora privítala aj napriek kritike, ktorá sa na ňu spustila. Dôvodom kritiky bolo vyhlásenie, ktorým komora vyzývala k návratu k vyjednávaniu, následné stretnutie s premiérom, ministrom financií a štátnou tajomníčkou Ministerstva zdravotníctva a ponukou byť mediátorom sporu.

„SLK sa snažila upokojiť situáciu, nie vyhrocovať ju vyjadreniami, že pacienti budú zomierať. My sme opakovali, že sa nájde riešenie - a našlo sa - zainteresované strany si opäť spoločne sadli za rokovací stôl a dohodli sa,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Prečítajte si tiež:

Dodali, že v najbližšom období sa komora chce sústrediť s ďalšími partnermi na problémy pregraduálneho a postgraduálneho vzdelávania. „Ďalej aj na pokračovanie v reálnom naceňovaní zoznamu výkonov, implementácii DRG systému a ďalšie úlohy, ktoré ťažia všetkých lekárov a zdravotníctvo,“ doplnili.

Vláda a lekárski odborári na sobotňajšom (26.11.) rokovaní vyriešili otázku platov lekárov a dohodli sa. Ministerstvo zdravotníctva predloží v pondelok (28.11.) dohodnuté zmeny na parlamentný výbor pre zdravotníctvo. Zdravotníkom majú vyplatiť aj stabilizačné príspevky.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti