S dohodou medzi LOZ a vládou je spokojná aj lekárska komora, prezradili čo plánujú teraz

S dohodou medzi LOZ a vládou je spokojná aj lekárska komora, prezradili čo plánujú teraz
Zdroj: TASR/František Iván

Slovenská lekárska komora (SLK) je spokojná, že pacienti, lekári a vedenia nemocníc a samosprávnych krajov si vďaka pragmatickému prístupu vlády a vedenia Lekárskeho odborového zduženia (LOZ) môžu vydýchnuť po dosiahnutí dohody o mzdách nemocničných lekárov. Vyplýva to z vyhlásenia SLK.

Vývoj situácie komora privítala aj napriek kritike, ktorá sa na ňu spustila. Dôvodom kritiky bolo vyhlásenie, ktorým komora vyzývala k návratu k vyjednávaniu, následné stretnutie s premiérom, ministrom financií a štátnou tajomníčkou Ministerstva zdravotníctva a ponukou byť mediátorom sporu.

„SLK sa snažila upokojiť situáciu, nie vyhrocovať ju vyjadreniami, že pacienti budú zomierať. My sme opakovali, že sa nájde riešenie - a našlo sa - zainteresované strany si opäť spoločne sadli za rokovací stôl a dohodli sa,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Prečítajte si tiež:

Dodali, že v najbližšom období sa komora chce sústrediť s ďalšími partnermi na problémy pregraduálneho a postgraduálneho vzdelávania. „Ďalej aj na pokračovanie v reálnom naceňovaní zoznamu výkonov, implementácii DRG systému a ďalšie úlohy, ktoré ťažia všetkých lekárov a zdravotníctvo,“ doplnili.

Vláda a lekárski odborári na sobotňajšom (26.11.) rokovaní vyriešili otázku platov lekárov a dohodli sa. Ministerstvo zdravotníctva predloží v pondelok (28.11.) dohodnuté zmeny na parlamentný výbor pre zdravotníctvo. Zdravotníkom majú vyplatiť aj stabilizačné príspevky.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.