Domáce

Pri obci Stretávka na východe Slovenska spadol vrtuľník. Sedem mŕtvych

Vo Vyšnom Nemeckom spadol ukrajinský vrtuľník.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Miesto nehody je iba pár metrov od štátnej hranice.

Na slovensko-ukrajinskej hranici padol na slovenské územie ukrajinský vrtuľník. Pri páde zahynulo sedem ľudí. Na brífingu v Žiline o tom dnes informoval minister vnútra SR Robert Kaliňák. Podľa ministra vnútra ide o vrtuľník s výsostnými znakmi Ukrajiny.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Pilot sa podľa neho s najväčšou pravdepodobnosťou snažil vyhnúť slovenským silám a prostriedkom.

"A robil nebezpečné manévre. Najmä vo veľmi zhoršenom počasí, pretože letel veľmi nízko. Priamu, bezprostrednú príčinu nehody samozrejme v tejto chvíli ešte nepoznáme a všetko bude podrobené pátraniu. Je to mimoriadne smutná udalosť. A vidíte, že pašeráci či prevádzači sa neštítia akýchkoľvek nebezpečných aktivít, aby dokázali prelomiť našu hranicu," dodal minister vnútra.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Nevylúčil, že počet obetí sa môže pri ďalšom pátraní zvýšiť. "V tomto prípade nemôžeme potvrdiť ani vylúčiť žiadnu informáciu, že išlo o prevádzačov a obete sú aj nelegálni migranti. Na miesto boli privolaní všetci experti, kriminalisti, súdni lekári, ktorí budú obhliadať miesto činu," doplnil Kaliňák.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Ukrajinskú hranicu budú podľa neho vo zvýšenej miere monitorovať aj prostriedky protivzdušnej obrany. "Rozvinutie protivzdušnej obrany na našej východnej hranici je nie úplne najjednoduchšie rozhodnutie. Ide o naozaj mimoriadne opatrenie. Ale doba si vyžaduje mimoriadne opatrenia. Takže, teraz budú všetky prostriedky, ktoré má Slovensko k dispozícii, určené aj na stráženie vzdušného priestoru," uzatvoril minister vnútra.


STRETÁVKA/TVNOVINY.SK, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti