V Nových Zámkoch horel byt. Požiar si našťastie nevyžiadal obete

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V bytovke v Nových Zámkoch na ulici T.G. Masaryka v noci zasahovali hasiči. V byte vypukol požiar, ktorý našťastie nikoho nepripravil o život. Jeho príčina zatiaľ nie je známa.

Na sociálnej sieti o tom informoval primátor Nových Zámkov Otokar Klein.

V akcii boli v noci všetky záchranné zložky. Horieť začalo v byte na druhom poschodí, odkiaľ sa plamene rozširovali ďalej.

Majiteľkou poškodeného bytu je 85-ročná žena, ktorá mala byť v čase požiaru u susedky. Predpokladaná škoda sa odhaduje od 50-tisíc do 200-tisíc eur.

Ľudia, ktorí bývali na nižších poschodiach, si zobrali iba doklady a utekali na ulicu. Ostatné rodiny museli počkať na hasičov, pretože dym zamoril celý vchod.

„K vážnym zraneniam osôb neprišlo. Osoby, ktoré sa nadýchali dymových splodín boli prevezené RZP na ošetrenie a neskôr po ošetrení boli prepustené, okrem jednej osoby, ktorá zostala na pozorovaní,“ uviedla pre TVNOVINY.sk hovorkyňa mesta Petronela Bernáth.

Prečítajte si tiež:

„Schodisko bolo tak zadymené, že sme nemohli začať s evakuáciou, tak sme odvetrali všetky poschodia a následne sme postupne evakuovali ľudí,“ uviedol pre TV Markíza Tomáš Vörös, veliteľ zásahu z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nových Zámkoch.

„Rozprávali sme sa s nimi, či majú možnosť niekde sa momentálne hneď ubytovať. Je tam jedna rodina, o ktorú sa budeme musieť postarať,“ povedal primátor Otokar Klein.

Pozrite si aj zábery, ktoré krátko po požiare uverejnil primátor:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti