Policajt, ktorý pri streľbe na unikajúce auto usmrtil 17-ročného chlapca, si vypočul rozsudok

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Policajt Vladimír Nemčok, ktorý pred piatimi rokmi zastrelil chlapca v unikajúcom aute, je vinný z usmrtenia. Okresný súd v Žiari nad Hronom mu udelil dvojročný trest s trojročným podmienečným odkladom. Nemčokovi zároveň nezakázal výkon v práce v policajnom zbore. Rozhodnutie nie je právoplatné, Nemčok sa proti nemu odvolal.

V osudný deň si policajná hliadka všimla auto, ktoré im v rovnaký deň už raz vysokou rýchlosťou uniklo. Policajti ho preto začali prenasledovať.

Vodič auta išiel veľmi rýchlo a svojou jazdou ohrozoval iné vozidlá aj samotných policajtov. Ani po niekoľkých varovných výstreloch a signáloch auto nezastavilo. 

Vladimír Nemčok zobral služobnú zbraň a pri streľbe mieril na zadné koleso auta. Strela však usmrtila 17-ročného chlapca, ktorý sedel vzadu.

Prečítajte si tiež:

Sudca svoj rozsudok argumentoval aj tým, že zasahujúci policajt nebol vycvičený na streľbu z rýchlo idúceho auta. Strieľať preto podľa jeho slov nemal.

Vladimír Nemčok tvrdí, že by asi ani dnes nekonal inak. Je presvedčený, že dodržal všetky pravidlá a zákon neporušil. Proti rozhodnutiu súdu sa odvolal. Od decembra má byť povýšený do hodnosti kapitána.

Nezodpovedný vodič, ktorý šoféroval unikajúce auto, bol obvinený a dnes si odpykáva šesť a polročný trest.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti