V novom grafikone vlakov figurujú aj „vyhodené“ mestá. Ministerstvo prezradilo detaily nových spojov

V novom grafikone vlakov figurujú aj „vyhodené“ mestá. Ministerstvo prezradilo detaily nových spojov
Zdroj: TASR – František Iván

Rýchliky z Bratislavy do Košíc už nebudú zastavovať v Leopoldove, Piešťanoch, Novom Meste nad Váhom a v Trenčianskej Teplej. Cestujúci sa po oznámení tejto novinky zľakli, že sa im skomplikuje dochádzanie do hlavného mesta. Od ministerstva dopravy sa teraz dozvedeli, aké možnosti im pribudli.

Nedávno sme vás informovali o tom, že Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pripravuje od decembra nový grafikon vlakových spojov.

Po novom už rýchliky z Bratislavy do Košíc a opačne nebudú zastavovať na štyroch zastávkach - Leopoldov, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom a Trenčianska Teplá.

Bezprostredne po oznámení noviniek sa vzniesla vlna kritiky a obáv, že cestujúci z dotknutých lokalít stratia priame spojenie s Bratislavou. Podľa ministerstva dopravy je však opak pravdou.

„V prvom rade zdôrazňujeme, že počet spojov sa neznižuje, práve naopak, počet vlakov významne narastie. Cestujúci na drvivej väčšine tratí budú mať oveľa viac možností na cestovanie vlakom než doposiaľ,“ uviedla pre TVNOVINY.sk Miriama Švikruhová z Odboru komunikácie Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Prečítajte si tiež:

​Ako priblížila, v prípade Považia budú v ponuke regionálne expresy Bratislava – Trenčín. „Tie budú premávať každé dve hodiny od 4.00 hod až do 23.00 večer a v Trenčíne budú mať cestujúci rýchly prípoj na expresy do Košíc.“

Cestujúci podľa nej aj naďalej budú mať na výber rýchliky Bratislava – Žilina. „Premávať budú tiež každé dve hodiny, a to od 6.00 ráno až do 22. hodiny, a budú sa s regionálnymi expresmi striedať,“ doplnila Švikruhová s tým, že toto bude platiť aj pre víkendy.

Okrem týchto vlakov sa cestujúci môžu tešiť aj na nový nočný spoj. „Konkrétne ide o rýchlik na trase Bratislava – Humenné,“ uzavrela.

Avizované zmeny vstúpia do platnosti od 11. decembra 2022.

Pozrite si archívnu reportáž o novom grafikone.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti