Maturant sa vyhrážal spolužiakom, že ich vystrieľa na stužkovej. Prišli si po neho policajti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ďalší nebezpečný incident v škole. Tentoraz sa stredoškolák v Bratislave vyhrážal svojim spolužiakom, že ich vystrieľa na stužkovej slávnosti. Prišli si po neho policajti.

O vyhrážkach nás informoval vystrašený otec. Na kameru hovoriť nechcel. Do telefónu nám však povedal, že jeho syn sa nielenže bojí ísť na stužkovú, ale v týchto dňoch aj do školy.

Triedny učiteľ ešte minulý týždeň nahlásil vyhrážky na polícii. Žiak mal noc stráviť v cele. Policajti vypočuli priamych účastníkov incidentu.

Mal to byť len vtip

Navštívili sme aj strednú školu, v ktorej sa incident odohral. Riaditeľka sa s nami odmietla stretnúť. Cez telefón odkázala, že vec považuje za vybavenú. Žiak sa svojim spolužiakom údajne vyhrážal len zo srandy a spolužiakom sa ospravedlnil.

Stužková by sa mala preto konať podľa plánu. Situáciu vyriešili pohovormi so žiakmi. S chlapcom, ktorý sa vyhrážal, komunikovala aj školská psychologička. Takto si vystreliť zo spolužiakov, obzvlášť v dnešnej dobe, vtipné nie je. Ani škola, ani rodičia by pred takýmito výstupmi nemali zatvárať oči.

Podľa psychológa je kľúčové, aby sme v takýchto situáciách vnímali podobné prejavy ako viac alarmujúce, a to preto, lebo nesú potencionálne riziko.

A dôsledky to má aj trestno-právne. Polícia vec stále vyšetruje ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.

Reportáž nájdete na začiatku článku.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti