Pojednávanie s Kaľavským, ktorý je na úteku, odročili. Z Bosny a Hercegoviny sa s ním pokúsia spojiť cez telemost

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V utorok (29.11.) sa na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku začalo pojednávanie v kauze bývalého šéfa bratislavských operatívcov Jána Kaľavského. Ten je na úteku v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl.

Sudca rozhodol, že pojednávanie bude viesť ako proti ušlému.

Pojednávanie však odročili a na ďalšom sa pokúsia vykonať výsluch prostredníctvom videokonferencie.

Obvinenia z korupcie

Kaľavský je síce od júla 2021 na úteku, obvineniu z korupcie sa aj tak nevyhol. Od septembra minulého roka čelí stíhaniu z prijímania úplatkov. Paradoxne sa tak nestalo na základe jeho vlastných slov z apríla 2021. A obvinenie nevzniesol ani jeden z tých, pred ktorými hovoril o daroch a iných výhodách.

Na Jánovi Kaľavskom v tom čase pracoval tím z inšpekcie s názvom Reštart. Najskôr ho obvinili zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Vtedajšieho operatívca podozrievajú z vynášania citlivých informácií. Za korupciu ho stíhajú od septembra 2021.

Vlani vypovedal pred vyšetrovateľmi Úradu inšpekčnej služby, no na výsluchu boli aj prokurátori z Bratislavy. Podľa zápisníc z výpovedí dostal vtedajší šéf operatívcov dostal napríklad nový telefón alebo plastové okná na chatu od svojho informátora Petra Petrova alias Tigra, ktorý dnes rovnako čelí viacerým obvineniam.

Samotný Ján Kaľavský je kľúčovou postavou vojny v polícii. Súd na neho vydal medzinárodný aj európsky zatýkací rozkaz.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti