LOZ: Ak sa naše požiadavky nezrealizujú do stredy, výpovede nestiahneme

LOZ: Ak sa naše požiadavky nezrealizujú do stredy, výpovede nestiahneme
Zdroj: TASR - Dano Veselský

Výpovede lekárov nadobudnú platnosť, ak sa ich požiadavky nezrealizujú do konca novembra. Vyplýva to z vyjadrenia podpredsedu Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Miroslava Mendela. Reagoval tak na prerušenie parlamentného zdravotníckeho výboru, kde ich mal predstaviť minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

„My sme čakali, že dnes sa to tu zbehne. Následne sme čakali, že okolo 13:00 hod. bude hlasovanie. Všetko vyzeralo, že bude v poriadku,“ skonštatoval s tým, že prerušenie výboru podľa neho neprospieva tomu, aby sa požiadavky stihli zrealizovať včas. V pondelok (28.11.) nebol výbor uznášaniaschopný.

Mendel zároveň ocenil prístup rezortu zdravotníctva v rokovaniach. „V pondelok sme ešte na ministerstve zdravotníctva preberali memorandum asi do jedenástej večer. Rozhodne sme čas využili maximálne,“ doplnil.

Prečítajte si tiež:

Výbor pre zdravotníctvo sa prerušil po odchode opozičných poslancov. Tí odišli potom, ako sa na schôdzi malo predstaviť 17 pozmeňujúcich návrhov, ktoré oni podľa svojich slov nedostali včas na preštudovanie. Výbor bude pokračovať v stredu (30.11.) o 12:00 hod.

Ministerstvo zdravotníctva deklarovalo, že sa bude snažiť, aby obštrukcie nevznikali. „Budeme riešiť, aby sa výbor čo najskôr uskutočnil,“ dodala hovorkyňa rezortu Petra Lániková.

Lekárski odborári a vláda dospeli k dohode v sobotu (26.11.). Informovali sme o tom v Televíznych novinách. Pozrite si reportáž vo videu dole.

 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti