Gruzínec, ktorý s nožom napadol Ukrajinca v ubytovni v Dubnici, spoznal trest. Sudca bol nekompromisný

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Gruzínec, ktorý začiatkom leta napadol a bodol v ubytovni 55-ročného Ukrajinca, už pozná trest. Sudca okresného súdu v Trenčíne bol nekompromisný.

Cudzinec si zavaril aj útokom na príslušníka Zboru väzenskej a justičnej stráže hneď druhý deň, keď ho zadržali.

Incident sa stal v ubytovni v Dubnici, kde obaja bývali. Na Slovensko prišli za prácou. Napadnutý Ukrajinec tvrdí, že doteraz netuší, prečo ho Gruzínec napadol.

Keď mu prikázali majitelia ubytovne, aby si po útoku zbalil veci a odišiel preč, útok zopakoval. To tam už privolali policajnú hliadku.

Ukrajinca Igora napadol pred výťahom. Podľa svedka sa zahnal nožom smerom do brucha, no Ukrajinec odskočil a útočník mu zasiahol ruku. Páchateľa následne spacifikovala privolaná polícia.

V cele zaútočil na dozorcu

Útočník spôsobil napadnutému bodno-reznú ranu na predlaktí. O dva dni neskôr dokonca v cele zaútočil na väzenského dozorcu, ktorého udrel hlavou do tváre.

Gruzínec (29) si po výsluchu pred sudcom vypočul rovno trestný rozkaz.

„Obvinenému uložil trest odňatia slobody v trvaní tri roky so zaradením na výkon tohto trestu do ústavu s minimálnym stupňom stráženia a zároveň obvinenému uložil trest vyhostenia z územia Slovenskej republiky na desať rokov,“ uviedol hovorca súdov v Trenčíne Roman Tarabus.

Odsúdený muž nepodal voči trestnému rozkazu odpor.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti