Vianoce sú tu už o mesiac. Zisťovali sme, kedy je ideálny čas na kúpu stromčeka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Do Vianoc zostávajú necelé štyri týždne. Predajcovia už začali predávať živé vianočné stromčeky a pomaly sa chystajú aj kapry. Zisťovali sme, kedy je na kúpu živého vianočného stromčeka ten správny čas.

Živé vianočné stromčeky dostať už teraz v záhradníctvach aj obchodných domoch. Tie menšie do jeden a pol metra stoja tento rok od 15 eur.

Podľa predajcov je jedno či si živý smrek či jedľu kúpite teraz alebo tesne pred sviatkami. Všetky vraj totiž stínajú v rovnakom čase. Aby stromček skoro neopadal, stačí ho držať v chlade a do izby postaviť a ozdobiť až tesne pred sviatkami.

Po kúpe ale nesmiete dať stromček zo zimy hneď do tepla. Päť až desať dní ho nechajte aklimatizovať sa v garáži alebo na chodbe.

Ak nechcete stromček len na jedno použitie, môžete investovať napríklad do stromčeka v kvetináči. Neskôr si ho viete vysadiť v záhrade alebo použiť ako vianočný aj o rok.

Kapry zmiznú z parkovísk

Na vianočných kaprov je na rozdiel od stromčekov ešte čas. Napríklad v Košiciach ich začnú predávať až týždeň pred Štedrým dňom.

Tento rok sa však naposledy budú predávať vo veľkom na parkoviskách pred supermarketmi. Viaceré totiž vyhoveli kritikom, ktorí predaj živých rýb mimo rybníka považujú za týranie.

Reportáž odvysielanú v Televíznych novinách nájdete na začiatku článku.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sviatky

Dôležité udalosti