Priecestie lemuje už deväť krížov. Závory tu osadili až po protestoch pozostalých obetí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na železničnom priecestí v Rožkovanoch pri Sabinove, ktoré lemujú kríže, konečne osadili závory. Železnice ich tam namontovali až po sérii protestov, ktoré zorganizovali pozostalí obetí tragických nehôd. Závory v utorok (29.11.) spustili do prevádzky.

Veľkú rekonštrukciu železničného priecestia na vjazde do obce zatiaľ neukončili. Závory sa ale železnice rozhodli osadiť a spustiť už teraz v rámci predčasného užívania stavby. Namontovali tu moderné hydraulické zariadenie, ktoré si nevyžaduje žiadnu údržbu.

Termín osadenia závor ale viackrát posúvali. Rekonštrukciu priecestia zdržala koronakríza, nedostatok materiálov, ale i vojna na Ukrajine, kde vyrábajú káble, ktoré boli potrebné k inštalácii závor.

Vodičov tak na prichádzajúci vlak upozorňuje nielen svetelná a zvuková signalizácia, ale prejazdu im už fyzicky bránia aj závory.

Priecestie i neďalekú križovatku lemuje už 9 krížov. Pán Miloš tu pred vyše tromi rokmi prišiel o manželku. S ďalšími dvoma kolegyňami zahynuli v osobnom aute po zrážke s vlakom.

Železnice sa bezpečnosť na priecestí rozhodli zvýšiť až po sérii protestov. Vyčlenili na to takmer milión eur. Dokončiť ešte musia nástupište i chodníky, no v pláne je aj rekonštrukcia nebezpečnej križovatky s cestou prvej triedy.

Viac sa dozviete z reportáže, ktorú nájdete vo videu na začiatku článku.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti