Zásadný posun v prípade zavraždenej a rozštvrtenej ženy z Budče

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Agátu mal jej manžel Štefan zavraždiť ešte 10. marca 2022 v ich dome v Budči. O niekoľko dní neskôr ju nahlásil ako nezvestnú, potom sa však priznal k jej usmrteniu. Pozostatky Agáty stále nenašli.

Po minulotýždňovom záverečnom preštudovaní spisu už poslal vyšetrovateľ prokurátorovi návrh na podanie obžaloby. „V prípade tohto obzvlášť závažného zločinu vraždy bolo ukončené vyšetrovanie a celý spisový materiál poslali na Krajskú prokuratúru v Banskej Bystrici,“ potvrdila televízii Markíza hovorkyňa Krajskej polície v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Najskôr hádka, potom vražda

Zločinu predchádzala hádka. Pri nej do seba strčili a žena spadla na zem. „Konkrétne na chrbát, kde ju chytil za krk oboma rukami a držal ju dovtedy, kým sa prestala hýbať. Potom ju odtiahol do kúpeľne, priniesol fóliu a telo manželky začal rezať, a to najskôr kuchynským nožom a následne elektrickou pílou,“ píše sa v prvom uznesení zo súdu, ktorý rozhodoval o jeho väzbe.

Z výpovede muža ďalej vyplýva, že po rozrezaní tela, jeho časti naložil asi do troch 10 litrových vedier, ktoré odložil v garáži. Nasledujúci deň, keď sa vrátil z práce, ich mal naložiť do auta a ísť po svoju dcéru.

Pozostatky mal porozhadzovať

„Cestou sa zastavil na Čertovici, kde v dome vyhodil do nejakých kríkov nožík. Na jednom z odpočívadiel na Čertovici rozhodil časti tela z jedného vedra, ďalšie časti zo zostávajúcich dvoch vedier vyhodil na odpočívadle pred obcou Hybe. Všetky tri vedrá vyhodil do kontajnera v Kežmarku," píše sa v súdnom dokumente.

Čertovicu aj pole za domom policajti prehľadali, no nič nenašli. V uznesení sa uvádza, že muž zatiaľ neprejavil ľútosť nad usmrtením manželky. Sudkyňa konštatuje, že vražda je výsledkom náhleho popudu obvineného. Motiváciou mala byť žiarlivosť.

„Ku skutku sa priznal. Opísal, kde sa častí tela zbavil. Nechápe však, že sa nenašli na miestach, ktoré označil,“ povedal pre Nový čas advokát obvineného Rastislav Urbáni.

Prečítajte si tiež:

Dieťa je v opatere

Pár spolu vychovával neplnoletú dcéru. Dieťa je podľa našich informácií v opatere starých rodičov. „Úrad zabezpečuje dieťaťu a rodine pomoc na uľahčenie a zvládnutie starostlivosti,“ povedala pre televíziu Markíza Marianna Šebová z Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

V prípade dokázania viny hrozí Štefanovi výnimočný trest – doživotie. Ak ale vyhlási vinu, trest mu súd môže skrátiť. V takýchto prípadoch, keď sa obvinený k zločinu prizná, prichádza do úvahy aj dohoda o vine a treste. Tú by ale tiež musel schváliť súd.

Pozrite si aj archívnu reportáž o prípade. Upozorňujeme, že nie je vhodná pre maloletých divákov a ľudí s citlivou povahou:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti