Platforma v OĽaNO žiadala výmenu Matoviča na čele hnutia

Platforma v OĽaNO žiadala výmenu Matoviča na čele hnutia
Igor Matovič v relácii Na telo. Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Odchod Igora Matoviča z čela OĽaNO. Aj to mala byť jedna z požiadaviek občianskodemokratickej platformy v hnutí, teda desiatich poslancov z parlamentného klubu. Informuje o tom Denník N.

K zmene rétoriky a politiky lídra, ktorú v platforme žiadali, sa podľa slov najvýraznejšej tváre – Kristiána Čekovského – nedočkali. Priznal to ešte v októbri. Pre denník uviedol, že jeho kolegovia „sa zariadia“, no čo presne urobia, je „hypotetická otázka“.

V priebehu novembra mali v platforme uvažovať o odchode desiatky poslancov z klubu OĽaNO. Nakoniec podľa denníka prevážil názor, aby bola platforma „vnútornou opozíciou“.

Vedeniu hnutia poslali poslanci platformy aj niekoľko požiadaviek. Jednou z nich bol návrh, aby Igor Matovič odišiel z jeho čela a nahradil by ho premiér Eduard Heger.

O tomto scenári vraj vnútri OĽaNO aj skutočne debatovali. „Aj ľudia z platformy, aj iní politici klubu OĽaNO vravia, že Igor Matovič v reakcii ponúkol odchod z funkcie predsedu, ak by bol problém len v ňom,“ píše Denník N.

To, ako vážne to Igor Matovič s návrhom myslí, majú vnímať v OĽaNO rôzne. Denník pripomína, že predseda vie, že v klube hnutia má väčšinovú podporu a poslanci platformy sú v menšine.

O platforme, ktorá vznikla v októbri, sa začalo intenzívnejšie hovoriť pred decembrovou schôdzou parlamentu. Menšinová vláda totiž potrebuje každý hlas. Skupina poslancov v nedávnej minulosti kritizovala Matoviča za výroky o novinároch, adresovala mu aj otvorený list.

Pozrite si aj archívnu reportáž o útokoch Igora Matoviča na novinárov:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti