V Prievidzi sa zrazilo auto s vlakom. Akoby zázrakom sa nikomu nič nestalo

V Prievidzi sa zrazilo auto s vlakom. Akoby zázrakom sa nikomu nič nestalo
Zdroj: TASR/HaZZ v Trenčíne

Zásah hasičov si v utorok (29. 11.) podvečer vyžiadala dopravná nehoda osobného auta a osobného vlaku na železničnom priecestí na Východnej ulici v Prievidzi. Zrážka si nevyžiadala zranených. Informoval o tom hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

„V osobnom vlaku sa nachádzalo 31 cestujúcich a trojčlenná posádka, všetci boli bez zranení. Vodič z osobného automobilu bol mimo vozidla a taktiež bez zranení. Železničné priecestie bolo v dôsledku zrážky neprejazdné v oboch smeroch," opísal Petrík.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne Katarína Kuzmová pre TVNOVINY.sk upresnila, že vodič nezastavil na stopke, v dôsledku čoho došlo k zrážke. Vinu nepopieral a bola mu udelená pokuta v blokovom konaní.

Prečítajte si tiež:

Prievidzskí hasiči podľa neho vymedzili miesto udalosti a preverili zdravotný stav všetkých účastníkov, súčasne na mieste zásahu vykonali protipožiarne opatrenia a vozidlo stabilizovali.

„Po zdokumentovaní dopravnej nehody príslušníkmi polície hasiči pomocou navijaka vytiahli postihnutý automobil z koľajiska a odtiahli na vedľajšiu komunikáciu. Taktiež skontrolovali vlakovú súpravu," doplnil.

K úniku prevádzkových kvapalín v dôsledku udalosti nedošlo. Pri nehode zasahovali traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Prievidze s jedným kusom techniky.

Na Slovensku stále čakáme na lepšie vlaky. Súkromníkov chceli na železnicu pritom pustiť viacerí bývalí ministri dopravy. V reportáži z Televíznych novín sa dozviete, ako sme na tom dnes:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti