Štefana Hamrana rozhodnutie generálnej prokuratúry v kauze Súmrak nepotešilo

Štefan Hamran.
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

Rozhodnutie Generálnej prokuratúry v kauze Súmrak policajného prezidenta Štefana Hamrana nepotešilo. Konkrétne stanovisko zaujme po preštudovaní rozhodnutia. Hamran to uviedol médiám pred stredajším rokovaním brannobezpečnostného výboru parlamentu.

Mrzí ho, že sa prípad nedostal pred súd. „Paradox je v tom, že tieto veľké kauzy sa nám veľmi ťažko dostávajú pred nezávislé a nestranné súdy. Práve naopak, prípad vyšetrovateľov NAKA tam chceme dostať silou-mocou, nevieme sa dočkať toho, aby bol podaný návrh na obžalobu a konečne sa mohli brániť,“ zdôraznil policajný prezident.

Prečítajte si tiež:

Generálna prokuratúrav utorok (29.11.) zrušila obvinenie šéfa Smeru-SD Roberta Fica a ďalšej trojice osôb z kauzy Súmrak. Dôvodom sú zistené porušenia ustanovení Trestného poriadku a zákona. Hamran avizoval, že polícia poskytne stanovisko k tomuto rozhodnutiu po jeho preštudovaní na tlačovej konferencii.

O zrušených obvineniach cez paragraf 363 Trestného poriadku tesne pred záverom vyšetrovania sme informovali aj v Televíznych novinách. Pozrite si reportáž:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti