Problémy detskej duše sú na Slovensku zanedbávané. Známe tváre sa rozhodli pomôcť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na duševnom zdraví mladej generácie by malo záležať každému z nás. Práve táto téma sa po dlhých rokoch ignorácie dostáva do popredia. Odborníci bijú na poplach.

Pribúda veľké množstvo prípadov detí s psychickými ťažkosťami, ktoré sa neraz končia tragicky. Práve preto sa naša televízia spolu so známymi tvárami ako ambasádormi štvrtkového Dňa s nadáciou Markíza rozhodli pomôcť. A pomáhať môžete aj vy, príspevkom na darcovský portál.

Na divákov TV Markíza čaká množstvo prekvapení, atraktívnych živých vstupov, emotívnych príbehov a špeciálnych hostí. Ale najmä, celý deň budú mať možnosť pomôcť tým, ktorí to potrebujú najviac.

Za doterajších osem ročníkov Dňa s Nadáciou Markíza sa podarilo vyzbierať a rozdeliť neuveriteľných 725 000 eur, ktoré pomohli deťom v nemocniciach, rodinám v núdzi aj charitatívnym organizáciám.

Prečítajte si tiež:

Vyzbierané peniaze pomôžu Lige za duševné zdravie

Celý výťažok z tohtoročnej finančnej zbierky bude venovaný renomovanej Lige za duševné zdravie, ktorá sa už od roku 2000 usiluje, aby sa kvalitná starostlivosť o duševné zdravie stala štandardom aj na Slovensku.

Vyzbieraná suma tak pomôže zlepšiť dostupnosť psychologickej pomoci pre deti v rôznych kútoch Slovenska. Liga za duševné zdravie na tomto projekte spolupracuje so Slovenskou psychoterapeutickou spoločnosťou.

„Situácia s duševným stavom detí a mladistvých na Slovensku je kritická. Deti čakajú v ťažkých stavoch na vyšetrenie mesiace. Detských psychiatrov máme na Slovensku približne 50 a v trinástich okresoch chýbajú úplne. Je to naša zodpovednosť, pomôcť ako vieme, ako môžeme. Preto nás potešilo spojenie s Nadáciou Markíza, ktorého výsledkom je projekt Dostupnosť terapií pre deti. Liga za duševné zdravie založila Fond duševného zdravia, do ktorého po ukončení zbierky poputuje finančný dar z Nadácie Markíza, a z ktorého budeme môcť financovať psychoterapie pre deti, ktorých rodiny si to nemôžu z finančných dôvodov dovoliť. Terapie budú zabezpečovať certifikovaní psychoterapeuti zo Slovenskej spoločnosti pre psychoterapiu na celom území Slovenska,“ hovorí o projekte riaditeľ Ligy za duševné zdravie Andrej Vršanský.

Prečítajte si tiež:

Pomôžte riešiť problémy detskej duše

Až do štvrtka 1. decembra 2022, vrátane celého dňa do polnoci, môžete podporiť Deň s Nadáciou Markíza aj Vy, a to hneď niekoľkými spôsobmi:

1. Prostredníctvom SMS zaslanej v tvare: DMS (medzera) NADACIAMARKIZA na číslo 877 (v sieti všetkých operátorov, pričom cena jednej SMS je 2 eurá). Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov.

2. Ľubovoľným príspevkom priamo na číslo účtu verejnej zbierky: SK35 1111 0000 0003 3322 2322.

3. Jednoduchým darovaním online priamo cez darovací formulár na webovej stránke https://nadacia.markiza.sk/darovaci-formular.

Ďakujeme, že pomáhate tým najzraniteľnejším - deťom!

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Reflex

Dôležité udalosti