Ľudí na zastávke vydesil ďalší nezodpovedný vodič. Nebyť obetavého svedka, mohla sa stať tragédia

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Od tragédie na zastávke Zochova neprešli ani dva mesiace a po Bratislave opäť riskantne jazdil vodič. Ohrozoval chodcov na chodníkoch a porušoval dopravné predpisy. Vďaka všímavému svedkovi však prišiel o vodičský preukaz.

Na muža, ktorý v pondelok večer jazdil ulicami hlavného mesta, pričom nezmyselne zrýchľoval a brzdil, upozornil iný šofér. Všimol si, že zaspáva takmer na každom semafore. Keď zbadal, že ohrozuje vodičov aj chodcov okamžite volal políciu.

Vodič začal v centre zvyšovať rýchlosť a iskry spod auta lietali akonáhle vyletel na vyvýšenú zastávku, na ktorej čakajú chodci na autobusy aj električky. Bolo krátko po 18.00 hod, kedy sa ľudia vracali z práce domov.

Keď vletel na ostrovček, poriadne vystrašil ľudí na zastávke, ktorí sa uhýbali letiacim úlomkom z iskriaceho podvozku.

Po tomto všetkom odbočil do zákazu vjazdu a išiel si oddýchnuť na čerpaciu stanicu.

Posádka stála na čerpacej stanici približne 45 minút, polícia totiž nemohla zasiahnuť, kým opäť nešoféroval. Keď vodič opäť vyrazil, hneď prešiel na stopku  Tam ho už čakali policajti, aby ho mohli rovno zastaviť. Dychová skúška odhalila, že predtým požil malé množstvo alkohol. Policajti mu zadržali vodičský preukaz.

Odborník ocenil prácu svedka

Video sme ukázali aj dopravnému konzultantovi. Podľa toho, čo videl, tvrdí, že to nevyzerá na jazdu vodiča, ktorý by mal v sebe množstvo alkoholu zodpovedajúce maximálne jednému pivu. Nie je vylúčené, že mal v sebe aj nejakú drogu.

Video musí podľa neho polícia okamžite prešetriť a zdokumentovať každý jeden priestupok. Ako najvážnejšie tam vidí ohrozenie chodcov na zastávke.

Odborník ocenil prácu náhodného svedka, ktorý podľa neho mohol zabrániť ďalšiemu obrovskému nešťastiu.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti