Domáce

Orava sa zomkla! Nezvestného Martina z Brezovice hľadalo 500 ľudí

martin.jpg

Hmla, sneh, blato, chlad aj sneženie. Ani to ich neodradilo od druhého veľkého hľadania.

Severná Orava sa zomkla. Už týždeň desiatky až stovky ľudí hľadajú nezvestného Martina Kaníka z Brezovice pri Trstenej. Nikto nevie kam sa mladík stratil. Dnes opäť ľudia pátrali v širokom okolí Martinovho domova.

Hmla, sneh, blato, chlad aj sneženie. Ani to neodradilo asi 500 ľudí od druhého veľkého hľadania nezvestného Martina. Prišli profesionáli ale aj dobrovoľní hasiči a záchranári, horská služba a tiež desiatky ľudí z Oravy i rôznych kútov Slovenska.

"Deväť rokov som s ním chodil do školy, chodili sme na opekačky, boli sme veľký kamaráti," povedal Martinov kamarát.

"Tiež mám deti a až by sa niečo také stalo mne, tak by som bola rada, keby sa niekto takto zozberal a išiel pomôcť," povedala jedna z tých, ktorá sa tiež zapojila do hľadania Martina.

"Majú ho všetci radi, ja som prišiel z Považskej Bystrice, rád pomôžem, budem rád, keď sa nájde," povedal iný dobrovoľník.

Pešo v rojnici, z konských chrbtov, na štvorkolkách či s pomocou takmer 30-tich psov. "Snažíme sa dostať sa do pachu tej hľadanej osoby a keď ju nájde tak štekaním označí, že ju našiel," vysvetlil Peter Kráčik z Kynologickej záchranárskej brigády v Banskej Bystrici.

Doposiaľ prehľadali okolie Brezovice až po všetky susediace obce, pásmo hranice s Poľskom aj blízke brehy Oravskej priehrady. Niektoré miesta aj viackrát.

"Každý záchranár a ten dobrovoľník zodpovedá si za určitý úsek, aby sa nám nestalo, že by sa nejaký úsek vynechal. Lebo potom si môžeme myslieť, že to bolo prejdené a nebolo prejdené a môže sa tam ten človek nachádzať," povedal Janckulík.

Dvadsaťročný Martin Kaník zmizol minulú sobotu o pol tretej nad ránom, keď išiel pešo z Trstenej do Brezovice z oslavy svojich menín.

Okoloidúci policajti ho chceli odviezť domov. Museli sa však otočiť a keď sa po malej chvíli vrátili už na ceste nebol. Mysleli, že šiel do dediny cez pole.

Martina hľadali aj v blízkych rybníkoch, na poliach, v kríkoch, potokoch, aj v okolitých lesoch. Záhadné nočné zmiznutie z cesty a žiadne stopy, si zatiaľ nikto nevie vysvetliť.

"Budeme pokračovať so zameraním viac už teraz na pamäťové stopy u ľudí, na kamerové záznamy, na ohlasy a podnety občanov," povedal riaditeľ Kriminálnej polície v Dolnom Kubíne Igor Tomáš.

Rodina Martina Kaníka stále dúfa a prosí o akékoľvek informácie. "Veríme, že ešte sa nájde a buďte s nami aj naďalej ešte všetci kto môžete," povedal otec nezvestného Martina. "Ešte raz veľká vďaka všetkým za všetko, čo ste pre nás urobili všetci," dodal.


BREZOVICA/ TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti