Aj Fero Joke a Zuzana Čimová vyhľadali psychológa: Zaujímajte sa o ľudí okolo seba a nehanbite sa hovoriť o problémoch

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prvý december je Deň s Nadáciou Markíza, počas ktorého sa snažíme zlepšiť dostupnosť psychologickej alebo psychiatrickej pomoci pre deti. Na Slovensku totiž máme alarmujúci stav. 

O duševnom zdraví sme sa v Teleráne rozprávali aj s moderátorkou Zuzanou Čimovou a komikom Ferom Jokeom. Obaja otvorene priznali, že chodia na terapie k psychológovi, ktoré im pomáhajú vyrovnávať sa s ťažkými obdobiami.

Zuzana vyhľadala odbornú pomoc po tom, čo zažila syndróm vyhorenia. Ako hovorí, všetko chcela robiť na dvesto percent a ďalej už nevládala.

„Aj mladý človek sa môže prepracovať a vyhorieť. V mojom prípade to vyústilo do stavov úzkosti, a tak som započala hlbšie riešenie svojich duševných problémov,“ povedala v Teleráne.

Prečítajte si tiež:

Priblížila, že nedokázala povedať nie, zanedbávala relax a sústredila sa len na výkon. Dnes je rada, že v čas vyhľadala odbornú pomoc.

S jej slovami súhlasí aj komik Fero Joke. „Paradoxne, ľudia si myslia, že keď si komik, tak aj v súkromnom živote zabávaš okolie aj seba. Ľudia, ktorí robia túto prácu, majú často depresie a úzkosti. Aj ja som mal stredne ťažké depresie. Nevedel som vstať z postele, preplakal som celé rána. Bola to kombinácia vyhorenia a ďalších vecí. Skôr som siahal po skratkách ako alkohol a cigarety, ale ďakujem psychiatrovi a psychológovi, že mi pomohli,“ zdôveril sa Fero Joke.

Všetkých ľudí povzbudzuje, aby sa nehanbili a hovorili o svojich problémoch. Zuzana Čimová dodáva, že dôležité je aj to, aby sme sa zaujímali o ľudí okolo seba a o ich duševný stav.

Celý rozhovor s hosťami Telerána si môžete pozrieť hore vo videu.

Pomôžte tým najzraniteľnejším

Celý deň do polnoci môžete podporiť Deň s Nadáciou Markíza aj Vy, a to: Prostredníctvom SMS zaslanej v tvare: DMS (medzera) NADACIAMARKIZA na číslo 877 (v sieti všetkých operátorov, pričom cena jednej SMS je 2 eurá).

Zbierka je registrovaná MV SR a realizovaná prostredníctvom DMS systému, ktorý spravuje Fórum donorov. Ľubovoľným príspevkom priamo na číslo účtu verejnej zbierky: SK35 1111 0000 0003 3322 2322 alebo aj jednoduchým darovaním online priamo cez darovací formulár TU.

Ďakujeme, že pomáhate tým najzraniteľnejším - deťom!

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Deň s Nadáciou Markíza

Dôležité udalosti