Domáce

Veľké celoslovenské testovanie: Vyskúšajte si, ako viete robiť s internetom

Práca na počítači - ilustračná foto
Práca na počítači - ilustračná foto Zdroj: shutterstock.com/Intelkuritsa

Na Slovensku sa môžete takto otestovať už po piaty raz.

Slováci si aj tento rok môžu overiť svoje schopnosti v oblasti internetu a sociálnych sietí. Umožňuje to veľký IT Fitness Test, ktorý nie je určený len pre odbornú, ale aj pre laickú verejnosť. Jeho výsledok je certifikát, ktorý si môžete priložiť k svojmu životopisu.

Dve verzie testu

Test obsahuje dve verzie. Jeden je pre základné školy a druhý sa sústredí na stredné, odborné a vysoké školy. Celé testovanie pozostáva z 25 otázok z týchto IT oblastí: Internet, bezpečnosť a počítačové systém, kolaboratívne nástroje a sociálne siete, kancelárske nástroje, komplexné úlohy.

V každej z nich je správna práve jedna odpoveď. Po úspešnom dokončení testu sa zobrazí váš percentuálny výsledok a slovné ohodnotenie.

Ak sa chcete otestovať musíte podstúpiť jednoduchú a rýchlu registráciu. TU NÁJDETE TEST.

Táto celoeurópska kampaň sa uskutočňuje pod záštitou Veľkej koalície Európskej komisie pre digitálnu zamestnanosť. Ide o mnohostranné partnerstvo v rámci EÚ, ktoré pomáha riešiť nedostatok európskych občanov disponujúcimi odbornými zručnosťami z oblasti informačno-komunikačných technológiách, ako aj ich využívanie potenciálu pre zvýšenie zamestnanosti.BRATISLAVA/mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti