Toto trápenie musíme ukončiť, vyhlásil Sulík. SaS podáva návrh na vyslovenie nedôvery vláde

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Opozičná strana SaS podáva návrh na vyslovenie nedôvery vláde. „Táto vláda nemá oprávnenie k existencii. Toto trápenie musíme ukončiť,“ uviedol na tlačovej konferencii líder SaS. Richard Sulík vyhlásil, že vláda nedokáže riešiť problémy ľudí a že prestala bojovať proti mafii a korupcii.

„Ak by sme teraz neurobili nič, v riadnych voľbách, o 15 mesiacov, sa práve Robert Fico (Smer-SD) vráti tak, že možno tie voľby vyhrá, lebo jeho najväčším podporovateľom je Igor Matovič (OĽANO). Toto je fakt, preto musíme niečo spraviť," povedal Sulík. 

Či už predčasné voľby, úradnícka vláda alebo iná nová koalícia bude podľa jeho slov lepšie riešenie než súčasná vláda.

Klub SaS bude hlasovať za vyslovenie nedôvery

Sulík poukázal na to, že koalícia nedokázala zmeniť paragraf 363 Trestného poriadku, na ohrozenie čerpania financií z plánu obnovy, problémy pri rokovaní vlády s lekármi či na nezvládnutú migračnú krízu.

Dostatočný počet podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze vyzbierala SaS spolu s nezaradenými poslancami za stranu Hlas-SD. Poslancov v Národnej rade však nechcú presviedčať, aby vláde vyslovili nedôveru. „My nebudeme chodiť po parlamente a prehovárať poslancov. Kto chce, zahlasuje za vyslovenie nedôvery. Kto nechce, nezahlasuje,“ povedal Sulík. Deklaroval, že 20 poslancov z klubu SaS bude hlasovať za vyslovenie nedôvery vláde.

Prečítajte si tiež:

V koalícii podľa Sulíka aj Márie Kolíkovej vládne Boris Kollár (Sme rodina).

Branislav Gröhling (SaS) povedal, že súčasnú vládu už nemôžu tolerovať ani o jeden deň dlhšie. „Je najvyšší čas, aby sme mali už konečne slušné Slovensko,“ uviedol niekdajší minister školstva. 

Bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) súčasnej vláde vyčítala aj nedostatočnú reakciu po streľbe a dvojnásobnej vražde na Zámockej ulici v Bratislave.

Podľa rokovacieho poriadku NR SR je na zvolanie mimoriadnej schôdze potrebných 30 podpisov poslancov. Predseda parlamentu ju má zvolať do siedmich dní od podania návrhu.

Časť z tlačovej konferencie SaS si môžete pozrieť vo videu vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti