Matovič: Richard Sulík sa pridal na stranu mafie zrejme z pomstychtivosti

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predseda vlády Eduard Heger, minister financií Igor Matovič a minister vnútra Roman Mikulec na tlačovej konferencii hnutia OĽANO reagovali na aktuálnu politickú situáciu.

Roman Mikulec čelil vo štvrtok odvolávaniu už ôsmykrát, vo svojej funkcii ministra vnútra zostáva aj naďalej. Opozičná strana SaS krátko po odvolávaní ministra vnútra oznámila, že podáva návrh na vyslovenie nedôvery vláde.

Odvolávanie ako znak kvality, tvrdí Matovič

 „Roman Mikulec je garantom toho, že orgány činné v trestnom konaní majú voľné ruky. Majú slobodu vyšetrovať bez toho, aby museli pozerať na to, kto má aké tričko. To je dôvod, prečo opäť čelil odvolávaniu,“ uviedol na tlačovej konferencii premiér Eduard Heger.

Vyhlásil, že Mikulec je tŕňom v päte súčasnej opozície, pretože sa jej členovia boja o svoju slobodu a beztrestnosť.

Minister vnútra Roman Mikulec na tlačovej konferencii poďakoval tým, ktorí ho v parlamente podržali. Vníma to ako záväzok. „Chcem sľúbiť, že budeme pokračovať vo veciach tak, ako boli započaté.“

Odvolávanie zo strany Smeru a Hlasu vníma Mikulec ako folklór. Prekvapilo ho však, že za jeho odvolanie boli aj niektorí poslanci SaS: „Ja za seba môžem povedať, že sa strana SaS vyfarbila.“

Igor Matovič vníma už ôsme odvolávanie Romana Mikulca ako znak kvality. „Som rád, že ďalšie odvolávanie prežil. Som rád, že orgány činné v trestnom konaní v ňom budú mať naďalej podporu a slobodu,“ povedal minister financií.

Matovič vyhlásil, že sa Richard Sulík pridal "na stranu mafie, zrejme z pomstychtivosti“. „Celkom slušné dno dosiahli dnes niektorí poslanci pod vedením a velením Richarda Sulíka,“ povedal líder OĽANO v súvislosti s tým, že niektorí poslanci SaS boli za odvolanie Mikulca.

Prečítajte si tiež:

Hegera neprekvapí už nič

Eduard Heger reagoval na tlačovej konferencii aj na skutočnosť, že strana SaS podáva návrh na vyslovenie nedôvery vláde.

„Toto volebné obdobie je bohaté na náročné časy. Dovolím si povedať, že ma v politike neprekvapí asi už nič. Nerozumiem však, ako je možné, že za tri mesiace prešiel Richard Sulík cez konštruktívnu opozíciu až po človeka, ktorý ide povaliť tretiu demokratickú protikorupčnú vládu,“ uviedol premiér.

Prečítajte si tiež:

„Túto vládu sa snažil rozbiť vnútra. To dokonal, keď z koalície odišiel, lebo zistil, že sa mu to nepodarí. Dnes bije bandu s mafiou z vonku a snaží sa povaliť vládu,“ skonštatoval Igor Matovič.

„Mrzí ma, že sa pod ten hárok podpísali všetci. Aj tí, ktorí nemali svedomie hlasovať za odvolanie Romana Mikulca,“ povedal minister financií.

Časť z tlačovej konferencie si môžete pozrieť vo videu vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti