Lekári stiahli výpovede v hodine dvanástej, boli sme sa pozrieť v najväčšej slovenskej nemocnici

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kríza v zdravotníctve je zažehnaná. Vláda a lekárski odborári v stredu (30.11.) podpísali memorandum a lekári tak svoje výpovede na poslednú chvíľu stiahli. Zisťovali sme, ako to aktuálne vyzerá v Univerzitnej nemocnici v Bratislave.

V najväčšej nemocnici na Slovensku podalo výpovede viac ako 470 lekárov. Po podpísaní memoranda ich stiahli takmer všetci, šiesti odišli aj napriek dohode s vládou. 

Od rána je parkovisko pred nemocnicou plné a to, že oddelenia fungujú v štandardnom režime potvrdila aj hovorkyňa Eva Kliská. Pacienti sa tak nemusia obávať, že by sa nedočkali plnohodnotnej zdravotnej starostlivosti. 

Prečítajte si tiež:

V nemocnici riešia plánované operácie aj akútne stavy. Pacientov ešte v stredu informovali, že operácie, ktoré boli naplánované sa teda nerušia a každý, kto mal termín po 1. decembri si môže byť istý, že sa svojho zákroku dočká. 

Podpredseda Lekárskeho odborového združenia Miroslav Mendel ubezpečil, že situácia je pokojná a rovnaká vo všetkých nemocniciach.

V stredu podvečer bol ešte problém s výpoveďami lekárov vo Zvolene, no aj tam by to už malo byť v poriadku.

Prečítajte si tiež:

Obavy vzbudzoval stav v nemocnici v Prešove, ktorá ešte pred podpisom memoranda vyhlásila, že bude poskytovať len neodkladnú zdravotnú starostlivosť aj v prípade, že lekári svoje výpovede stiahnu. Deň po podpísaní memoranda nemocnica funguje na 90 percent bežnej prevádzky, odložili iba pár operácií.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.