SaS priniesla do parlamentu chaos, tvrdí Kollár. Naznačil, kedy sa bude odvolávať vláda

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predseda parlamentu a líder strany Sme rodina Boris Kollár sa vyjadril k aktuálnej situácii v parlamente.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) vo štvrtok v parlamente ustál svoje ôsme odvolávanie. Za vyslovenie nedôvery Mikulcovi hlasovali aj štyria poslanci Sme rodina, viacerí sa hlasovania zdržali.

„My sme stabilná koaličná strana, ktorá nebude rozvracať vlastnú vládu. My samozrejme nemôžeme ísť proti ministrovi tejto vlády ale tým, že sme sa zdržali, vyjadrujeme nie úplnú spokojnosť s vedením tohto ministerstva,“ uviedol v reakcii líder strany Boris Kollár.

Prečítajte si tiež:

Krátko reagoval aj na skutočnosť, že opozičná strana SaS podáva návrh na vyslovenie nedôvery vláde.

„Doteraz bol chaos na vláde, keď SaS odišla do parlamentu, tak máme chaos tu. Je to strana, ktorá má nutkanie povaliť každú vládu. Toto môže byť už tretia,“ skonštatoval predseda parlamentu.

Dostatočný počet podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze vyzbierala SaS spolu s nezaradenými poslancami okolo Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Kollár túto skutočnosť odmietol komentovať.

Prečítajte si tiež:

„Nebudem komentovať s kým sa spojili, kľudne aj s fašistami, sú s nimi v opozícii. Richard Sulík sa pozerá na pokyny Roberta Fica, keď on povie vytiahnuť karty, tak zablokujú parlament,“ vyhlásil.

Podľa rokovacieho poriadku NR SR má mimoriadnu schôdzu zvolať predseda parlamentu do siedmich dní od podania návrhu. Boris Kollár uviedol, že sa schôdza pravdepodobne uskutoční vo štvrtok (8.12.).

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti